У «Ворсклі» назріває скандал

Футбол України 29 Березня, 15:38 688
У «Ворсклі» назріває скандал | 19-27
Полтавська «Ворскла» має великі заборгованості перед гравцями та тренерським штабом.

Раніше повідомлялося, що Палата по вирішенню суперечок ФФУ постановила на початку цього року «Ворсклі» повернути борги із зарплати Станіславу Богушу і Євгену Зарічнюку. Крім них фінансові претензії до полтавчанам є у Сергія Сімініна та Андрія Пилявського. Футболісти мають намір звернутися в УЄФА щодо невиконання «Ворсклою» фінансового критерію потенційного учасника Ліги Європи сезону 2018/19 і застосування відповідних санкцій, аж до недопуску команди до участі в змаганнях під егідою УЄФА.

Зауважимо, що ще восени минулого року піднімалася тему про борги в полтавському клубі. За дивним збігом обставин, через якийсь час з більшістю футболістів команди розрахувалися за 2016 рік (мова йде про тих, хто до сих пір знаходиться в команді). Але на сьогоднішній день накопичилися нові заборгованості. Команді винні ще за жовтень минулого року... Втім, не можна сказати, що ворсклянам взагалі немає на що жити. Мінімальну частину заробітної плати (близько 20%) футболісти отримують вчасно. Існує в клубі і система преміювання. З голоду, одним словом, померти не дають. Та й основну частину доходів виплачують приблизно раз в два або три місяці. Може, тому і мовчать полтавські футболісти. Чи не виносять сміття з хати. Хоча тут потрібно віддати належне тренерському штабу команди - «Ворскла» в останні роки славиться як раз мікрокліматом і ставленням всередині колективу. Команда тримається на плаву, але човен, що називається, розгойдується.

На даний момент клуби УПЛ проходять процедуру атестації на наступний сезон. Однією з умов цього процесу є підписи всіх футболістів, які свідчать про те, що у клубу немає ніяких заборгованостей за минулий рік. За наявною у FootBoom інформації, на сьогоднішній день жоден гравець «Ворскли» не поставив свій автограф під цим документом. Основна вимога команди - погасити борги за чотири місяці 2017-го. Крім того, футболісти збираються стати на захист тренерсько-адміністративного штабу колективу, до якого в клубі взагалі ставляться без жодної поваги - їх загальна заборгованість, а в порівнянні з гравцями вона мінімальна, досягає вже 15-ти місяців!

Причому вольовим рішенням керівництва суму урізали на 30%. Не подобається - до побачення... Дивлячись на турнірну таблицю, розуміючи, яке місце в рейтингу найбагатших людей України займає господар клубу, важко повірити, що таке можливо. Втім, не виключено, що в «Ворсклі» розраховують вирішити всі свої фінансові проблеми за допомогою виходу в основний раунд Ліги Європи. Будемо сподіватися, що все вирішиться благополучно і самобутня полтавська команда зможе спокійно займатися вирішенням поставлених спортивних завдань, а не витрачати нерви і сили на судові розгляди.