Військовий квиток. Як легіонери покидають українські клуби

Динамо Київ 5 Березня, 15:48 1200
Військовий квиток. Як легіонери покидають українські клуби   | 19-27
Після рішення «Чорноморця» розлучитися з п'ятьма провідними легіонерами, своїх іноземців можуть недорахуватися та інші українські клуби.

Після рішення «Чорноморця» розлучитися з п'ятьма провідними легіонерами, своїх іноземців можуть недорахуватися та інші українські клуби.

Тим більше, що деякі з них вже відкрито заявляють про своє бажання покинути нашу країну, посилаючись на політичну нестабільність і неясність з поновленням чемпіонату - наприклад, зірка «Шахтаря» Бернард і конголезький форвард «Динамо» Дьємерсі Мбокані.

Відомий футбольний агент Андрій Головаш (на фото), клієнтами якого є Воронін, Хачеріді, Гармаш, Яковенко, Рибка й інші футболісти, в інтерв'ю заявив, що розвиток цієї ситуації багато в чому залежить від рішення ФІФА. «У кожному контракті гравця з клубом є пункт про розрив угоди через форс-мажорні обставини, - говорить агент. - Перелік таких обставин приблизно однаковий і ускладнення політичної ситуації в країні входить в цей список. Але зараз футболісти, їх агенти і самі клуби чекають, як у ФІФА класифікують українські реалії». Це рішення стане ключовим. Як тільки у ФІФА вирішать, що футболістам в Україні щось загрожує, всі сторони приступлять до дій.

Прецедент з від'їздом легіонерів з «Чорноморця» ще до рішення ФІФА Головаш пояснює інакше: «Це приклад вже чисто людських відносин між футболістами і клубом. Очевидно, вони знайшли компроміс, який влаштував обидві сторони, і вирішили все оперативно». Що це за компроміс - точно невідомо. Гравцям або клубу невигідно розривати контракти в односторонньому порядку - доведеться виплатити чималу компенсацію. З іншого боку, клубу невигідно і відпускати гравців безкоштовно, якщо можна продати їх під час трансферного вікна. Ймовірно, в «Чорноморці» з'єднали «корисне з приємним» - дивлячись на складну фінансову ситуацію в країні, розвантажили хоча б зарплатну відомість без виплати неустойки, а гравці, які переживають за свою безпеку, теж отримали можливість піти без штрафних санкцій.

Головаш вважає, що в українських командах придумають більш ефективний спосіб виходу із ситуації. «Думаю, зараз багато клубів стануть укладати джентльменські угоди з гравцями, і не обов'язково це буде означати від'їзд. Не можу вам зараз назвати якоїсь однієї схеми, як вирішуватимуться фінансові питання в разі розривів контрактів, адже кожна угода індивідуальна. Думаю, тут теж велику роль буде грати людський фактор. Наскільки сторони довіряють один одному, настільки швидко і без конфліктів вони домовляться», - говорить агент.

За словами Головаша, навряд чи варто очікувати масовий відтік легіонерів з України. Все-таки трансферне вікно в Європі закрите, а умови у легіонерів в Україні хороші, тому багато хто не буде поспішати, а дочекається нормалізації ситуації в країні і відновлення чемпіонату.

Переклад - 1927