ФІФА може заборонити оренду гравці або реформувати систему через неефективність нинішніх правил. На думку футбольних чиновників, сьогодні клуби не використовують оренди гравців для їх подальшого розвитку.
Перш за все, клуби зацікавлені у зростанні цін на футболістів та їхньому вигідному продажі.
Негативними прикладами такої систему є діяльність «Ювентуса» (41 оренда за сезон), «Челсі» (22 оренди), «Манчестер Сіті» (18 оренд).