Мілош Нінкович: «Динамо» сильніше за «Шахтар» і «Металіст» по іменах»

Динамо Київ 1 Серпня, 09:47 864
Мілош Нінкович: «Динамо» сильніше за «Шахтар» і «Металіст» по іменах» | 19-27
Екс-півзахисник київського «Динамо» Мілош Нінкович повертається в Україну. У четвер його «Црвена Звєзда» зіграє в Одесі перший матч 3-го кваліфікаційного раунду Ліги Європи з «Чорноморцем».

- Дуже радий, що повертаюся в Україну. Шкода, що не будемо летіти через Київ (сміється). Але «Чорноморець» - дуже хороша команда, на ходу, а у нас багато новачків, ще не зігралися. І фізично на 100% не готові. «Чорноморець» - фаворит. Краще було б полетіти в гості до «Дачії».

 

- Ви пам'ятаєте, що сталося 25 серпня 2012 року?

- (Після паузи) Не пам'ятаю.

 

- Того дня ви забили свій останній гол за «Динамо» - і саме у ворота «Чорноморця», з яким знову зустрінетеся в ЛЄ ...

- Тільки це буде вже не 25 серпня (сміється). Хоча - десь поруч з цією датою.

 

- «Чорноморцю» ви забивали і в 2007-му ...

- Дуже хочу забити і цього разу. Але тоді я грав за «Динамо», зараз - за «Црвену Звєзду». Різниця є. Та й «Чорноморець» з тих пір став куди сильніше. Дивився їх гру з «Шахтарем» (0:1) - дуже добре виглядали.

 

- Ви говорили, що у «Црвени Звєзди» важкі часи. Які у клубу проблеми?

- Головна проблема - «Партизан» вже шість років поспіль чемпіон Сербії. Плюс ситуація в клубі - гравців не було, грошей не було. Але так було раніше. Зараз все по-іншому. Не так, як у «Динамо», звичайно, але тим не менш. З Росії повернувся Міяіловіч, з Англії - Міліяш. Ми всі любимо цю команду. І хочемо їй допомогти. Я перейшов до «Црвену Звєзду» безкоштовно, на правах вільного агента - не хотів, щоб клубу довелося за мене платити. Але для мене головне - виграти чемпіонство. У єврокубках ... Вийде - добре, ні - нічого страшного.

 

- Правда, що, якщо «Црвена Звєзда" не стане чемпіоном, ви віддасте свою зарплату партнерам, які раніше з перебоями отримували в клубі гроші?

- Я так сказав. І це не жарт. А ще я попросив керівництво, щоб у всіх гравців, лікарів, інших працівників клубу були нормальні зарплати. Якщо грошей немає, всі незадоволені. І тоді нічого не вийде. Вони все зрозуміли. І поки все йде нормально.

 

- Як вас прийняли вболівальники «Црвени Звєзди»?

- О-о-дуже добре! Проходив по вулиці, мене перехопив господар ресторану і каже: «Будь ласка, приходь, коли хочеш, безкоштовно їж і пий, скільки хочеш!». Знаєте, мені 28 років, дев'ять з них грав у «Динамо». У мене був статус вільного агента. А я йду в «Црвену Звєзду», в якій все було жахливо. Всі мої друзі, рідні були проти. Говорили, що я ненормальний. Подивимося, чи не помилився я. Але я з дитинства мріяв грати за «Црвену Звєзду». І від того, що в неї, нарешті, перейшов, мені полегшало. Якби я закінчив кар'єру і заробив трохи більше, але не грав за «Црвену Звєзду», щоранку, прокидаючись, я б думав про це: чому не грав за клуб, який люблю. А дружині, до речі, тут легше. Рідні можуть їй допомогти по догляду за донькою Ангеліною. Їй півтора рочки. Народилася в Києві. А ось друга дитина з'явиться на світ вже в Белграді. Кого чекаємо? УЗД не робили. І не будемо.

 

- Перед потраплянням на «Чорноморець» ви пройшли «Вестманнаейяр» (2:0 вдома і 0:0 в гостях). Як гралося в Ісландії?

- Грали без тренування, тому що добиралися туди 24 години. Такої подорожі у мене ще не було! Летіли в Берлін, там 10:00 чекали літак до Ісландії, всередині країни ще одну пересадку робили. Слава Богу, всі живі-здорові залишилися. Ну і що пройшли далі. А ці їхні білі ночі ... Перший раз в житті з цим зіткнувся. І більше не хочу. Це жахливо! О другій годині ночі - як у другій годині дня. Перед матчем не могли заснути.

 

- В Одесу як летите?

- Чартером. Чи покажу місто партнерам? Навряд чи, бо бачив там тільки стадіон. Хіба що як перекладач їм допоможу.

 

- В Одесі ви не купалися?

- Ні. Можливо, в цей раз. Але точно не перед грою. Може, вранці після неї, якщо буде настрій: залежить від результату.

 

- Чого чекають від гри в Сербії?

- Тільки перемоги. Але її чекали б, навіть якби ми грали з «Динамо». Знаю, що як мінімум 500 сербів приїдуть на гру до Одеси. Хочуть бути на ній, до речі, і мої друзі з Києва. Але якщо будемо битися і не виграємо, думаю, нас не осудять. Якщо подивитися, скільки «Чорноморець» грошей вклав у команду, а скільки ми ... У нас багато молоді відіграє з клубної школи. У Сербії так працюють, і я це розумію. Це потрібно, щоб потім заробити на продажу гравців. Зовсім по-іншому - в Україні. За дев'ять років, які я був у «Динамо», дуже мало вихованців своєї школи потрапило в основу. Зате дуже багато купувалося легіонерів. У «Динамо» є такі можливості. Були б вони у «Црвени Зірки», вона чинила б так само.

 

- Як вам покупки «Динамо»?

- Якщо дивитися по іменах, то на сьогоднішній день «Динамо» сильніше за «Шахтаря» і «Металіста». Драгович і Хачеріді - це хороша оборона. Але прізвища в футбол не грають. Киянам буде дуже важко.