Чому кримському футболу не світить нічого хорошого?

Динамо Київ 18 Березня, 08:15 712
Чому кримському футболу не світить нічого хорошого?    | 19-27
Матч української Прем'єр-ліги «Динамо» - «Таврія» таки відбувся. Шкода лише, що зустріч киян з сімферопольцями може стати останньою на цьому етапі футбольної історії.

Матч української Прем'єр-ліги «Динамо» - «Таврія» таки відбувся. Шкода лише, що зустріч киян з сімферопольцями може стати останньою на цьому етапі футбольної історії.

Як заявив президент «Севастополя» Олександр Красильников, клуб якого також виступає в УПЛ, футболісти готові змінити чемпіонат. Але для початку і «Севастополь», і «Таврія» хочуть дограти сезон в українській Лізі, - повідомляє ресурс thekievtimes.ua.

«Я спілкувався з Анатолієм Дмитровичем Коньковим, і він запевнив мене в телефонній розмові, що, у разі поновлення нашої участі в чемпіонаті України, немає підстав і причин, за якими до нас хтось не приїде», - пояснює президент севастопольського ФК.

Також Красильников повідомив, що він і генеральний директор «Таврії» Олександр Бойцан будуть діяти спільно. У разі приєднання до Росії, обидва клуби хотіли б виступати в російській Прем'єр –лізі.

Втім, це всього лише мрії. А реальність така, що це практично неможливо. Як мінімум тому, що ніхто з сьогоднішніх її учасників не поступиться місцем в еліті «біженцям» з України. Про збільшення учасників РПЛ з 16 до 18 розмови немає. Значить, на «Таврію» і «Севастополь» очікує пониження в класі. Як мінімум до рівня Футбольної національної ліги (аналог української Першої ліги).

Але це не найважливіше: в академіях клубів тренуються десятки юнаків з українськими паспортами. У Росії вони вважатимуться легіонерами. Звільнити - не можна залишити?

А що робити тренерам, які в кадровій політиці спиралися і на українських гравців, а зараз їм доведеться переорієнтуватися на росіян? Відповідно, з хорошими результатами уболівальникам доведеться почекати.

Втім, мріяти про приїзди московського «Спартака» чи санкт-петербурзького «Зеніту» в Крим таки зарано. Цікаво, чи потягнуть фінансовий тягар інвестори клубів з Сімферополя і Севастополя? Одна справа злітати в Київ, зовсім інша - у Владивосток. А «вхідний квиток» в російську Прем'єр -лігу коштує набагато дорожче, ніж в українську - рівень зарплат футболістів відрізняється істотно.

Насправді «Севастополь» і «Таврія» - лише вершина айсберга. Що буде, наприклад, з вірменським «Титаном», який зараз виступає у Першій лізі? А чемпіонат і Кубок серед аматорських колективів? А на що розраховувати молоді, яка прийме російське громадянство? А якщо процес затягнеться - тоді що?

Запитань більше, ніж відповідей.