Гравець київського «Динамо» Олександр Шовковський в інтерв'ю телепрограмі «Світське життя» заявив про наміри захищати Батьківщину.
- Олександре, із самого першого дня ти підтримував протести на Євромайдані. Ти зараз все більше і більше замислюєшся над тим, чи не піти тобі в політику?
- Що стосується моєї можливої політичної кар'єри, то це мої думки. На сьогодні ніхто не міг спрогнозувати, що в нашій країні буде така ситуація. Все перевернулося з ніг на голову. І вже ми втратили на сьогоднішній день цілісність. Нам дуже боляче бачити, як ріжуть нашу країну, як від неї відривають шматок. Але ця ситуація є і її мають вирішувати наші політики. Подивимося, як вони з цим справляться. І взагаліто, майдан, за який люди стояли, за який боролися, він, я думаю, повинен бути в серцях всіх людей. І наші політики повинні розуміти, що люди боролися не за тих, хто зараз прийшов до влади, а за зміну існуючих правил, які були.
- Для себе ти не кажеш остаточно «ні», і якщо тобі та чи інша партія запропонує увійти до лав... ти можеш погодитися?
- Можливо, я зроблю все для того, аби стати політиком. Зараз я не можу про це сказати і навіть не можу про це говорити, тому що я на сьогоднішній день є діючий спортсменом. А вже після завершення моєї спортивної кар'єри про це можна буде порозмовляти. Тому що я ніколи в своєму житті не любив говорити про своє майбутнє. Є те, що є на сьогоднішній день.
- Зараз, після референдуму в Криму, ти, напевно, знаєш, що буде з чемпіонатом України, тому що у Криму є дві українські команди. Чи будуть вони брати участь в чемпіонаті України, чи викреслять ці команди із чемпіонату України зважаючи на те, що Крим зараз чи то український чи російський...
- Дуже складне запитання, що буде з кримськими клубами. На нього зараз ніхто не може дати остаточну відповідь. Тому що ситуація дуже закручена. І можливо дії можуть бути дуже емоційними. У першу чергу потрібно подивитися на те, що хочуть самі клуби та їх президенти. А такої інформації у мене немає.
- Щоліта ви відпочивали в Криму, були в гостях на віллі Софії Ротару, у вас живуть друзі у Ялті... Ти поїдеш цього літа в Крим, чиїм би він не був?
- Я не впевнений, що цього літа поїду в Крим. Якщо півострів буде під контролем Росії, то я точно не поїду.
- Ви вийськовозобов`язаний?
- Так.
- Ти в армії не служив звичайно...
- Служив.
- Ти служив 2 роки в армії?
- Ні, я не 2 роки служив, але пройшов повний курс підготовки так званого «молодого бійця». За званням я є рядовий.
- Тобто, підеш у перших лавах, якщо знадобиться?
- Так. Якщо Батьківщина накаже - так!