Матеріал порталу zbirna.com.
В Одесі «Динамо» втратило перші очки в поточному чемпіонаті, і це болісно сприйняли вболівальники столичного клубу. Можна скільки завгодно говорити про нинішній стан «Чорноморця», але всім добре відомо, що порядок і стандарти б'ють будь-який клас. Але класу цього у нинішньої команди Олександра Хацкевича поки не так багато. Зате у неї з'явився один синдром, і на цю тему ми зараз поговоримо...
Вісім змін - це не рекорд
Найпростіше пояснити причини одеської осічки ротацією основного складу, але це не зовсім правильно. Так, ряд гравців в цьому Динамо важко замінити - факт безперечний. Але зміни в старті після матчів на міжнародній арені стали вже звичним явищем в роботі білоруського фахівця. І вісім рокіровок - це далеко не рекорд, а його повторення. Рік тому, після дальнього виїзду на гру Ліги Європи проти португальського Марітіму, в основі киян відбулися ті ж вісім перестановок, але це не завадило команді розгромно перемогти Сталь (4:1). Інша справа, що шанс себе проявити в тому поєдинку УПЛ отримали такі футболісти, як Йосип Пиварич і Томаш Кендзьора, Віктор Циганков та Артем Бесєдін. Сьогодні такої лавки у динамівців немає.
13 поєдинків через два на третій
Після матчів в ЛЄ і ЛЧ нинішній тренерський штаб «Динамо» робив в середньому по 3,9 змін в стартовому складі. Був один випадок, коли перебудов взагалі не було, але випав він на заключний поєдинок минулого року - берегти сили перед відпусткою не було особливої потреби. Хоча тут важливо розуміти, в чому саме суть питання. У тому, що футболісти втомилися після попередньої гри? Або ж в тому, що їм потрібно перепочити перед наступним матчем? Адже одна справа, коли ти граєш через три дні на четвертий, і зовсім інша - через два на третій. В останньому режимі динамівці провели 13 (!) поєдинків за рік, а це дуже непросто.
П'ять матчів - нуль перемог
Той матч, в якому не було ротації після єврокубка, завершився, до речі, внічию (0:0), а пройшов він у Олександрії. У нинішнього «Динамо» виробилася певна схема: варто команді виїхати за межі рідного міста відразу після ЛЄ або ЛЧ - чекай неприємностей. Таких випадків було п'ять - і не один (!) з них не приніс біло-синім перемоги. Так було в матчах з «Ворсклою» (0:0), «Зорею» (4:4), «Вересом» (1:3), згаданої вже «Олександрією» (0:0) і ось - з «Чорноморцем» (1:1).
З 21 липня по 2 вересня команда Олександра Хацкевича в цілому проведе 11 матчів. За 44 дні. Не забуваємо, що поєдинок з «Маріуполем» був перенесений, а це був би ще один виїзний поєдинок.
Звідки взялася така «виїзна модель» у «Динамо», сказати складно, але не дарма ж кажуть, що вдома і стіни допомагають. А ще - поля. Хоча це, звичайно, не виправдання. В гостях кияни під керівництвом Олександра Хацкевича набирають на 20% менше і пропускають в два рази більше, ніж удома. І з цим команді щось потрібно робити.
