В середині вересня Шахтар, Динамо і Ворскла почнуть свій шлях в основних турнірах єврокубків. Гірники виступатимуть у Лізі чемпіонів, а решта «бійців» - у Лізі Європи. У нинішньому сезоні на континентальній арені України представлять три клуби. А скільки ж наших виступало в групових етапах раніше?
Потрібно відмітити, що в Кубку УЄФА до 2004 року грали стадії виключно в форматі плей-офф. З іншого боку, в 1996-му Шахтар взяв участь у груповому етапі Кубка Інтертото, чим не може похвалитися жоден інший український клуб.
Лише в трьох сезонах з 27-ми жодній із наших команд не вдавалося дійти до цієї стадії в єврокубках. Вісім українських клубів 57 разів брали участь в групових етапах континентальних змагань. На ЛЧ випало 29 спроб, на ЛЄ - 23, на Кубок УЄФА - чотири, на Кубок Інтертото - одна.
Динамо лідирує, останній дебют - у Зорі
Одночасно в групових етапах двох турнірів наші брали участь 13 разів, в тому числі і в 11-ти останніх сезонах. У Лізі чемпіонів сім разів були представлені два українські клуби і 15 разів - один. У Кубку УЄФА / Лізі Європи чотири рази в групі одночасно грали три команди, п'ять разів - дві, ще чотири рази - по одній. Максимальне число представників нашого вищого дивізіону на цій стадії єврокубків - чотири.
Найбільше матчів у групових етапах у Динамо - 22 (15 в ЛЧ, сім в ЛЄ). На другому місці Шахтар з 17-ма потрапляннями, з яких на Лігу чемпіонів припадають 13. У Дніпра шість участей, у Металіста - п'ять, у Зорі і Ворскли - по дві, у Карпат і Чорноморця - по одній.
Відзначимо, що поєднання Шахтаря в Лізі чемпіонів і Динамо з Ворсклою в Лізі Європи вже траплялося в 2011 році. Тоді всі три команди залишилися без єврокубкової весни... Лише Металіст порадував виходом в 1/4 фіналу Ліги Європи.
Українські клуби в групових етапах єврокубків