У кубковому матчі з «Металістом» нігерійський форвард «Динамо» забив два м'ячі і мав усі шанси зробити перший в міжнародній кар'єрі хет-трик, але промахнувся з 11-метрової позначки.
У той самий момент, коли його перспективи в «Динамо» злегка затуманили весняний старт Дьємерсі Мбокані, Браун Ідейє провів, склалося враження, один з кращих матчів за кар'єру в «Динамо».
Після чого віддав належне партнерам: вчора на його сторінці в Instagram з'явився колаж фотографій з матчу проти «Металіста» та коментар самого форварда: «Відмінна гра, хлопці! Важка праця винагороджується. Вірю!»
Другий хет-трик «зірвався»
- Коли ви дізналися, що вийдете в харківському матчі з перших хвилин?
- Приблизно за три години до гри головний тренер назвав стартовий склад на установці.
- Чи можна говорити, що «Динамо» у Харкові вибрало контратакуючий варіант гри, чи це господарі змусили вас діяти другим номером?
- Швидше, це був наш вибір. Ми розуміли, що на своєму полі «Металіст» піде в атаку з великим ентузіазмом і, швидше за все, буде прагнути до максимального контролю м'яча. А тому намагалися максимально дбайливо поставитися до своїх моментів, ефективно використовуючи контратаки. Що цілком природно для команди, яка грає з одним яскраво вираженим нападаючим.
- Варто сказати, що цей нападник за перший тайм завдав два удари в створ воріт суперника, і обидва виявилися гольовими! Причому, як мені здалося, в епізоді з другим м'ячем все вирішив ідеальний прийом м'яча...
- Там багато чого зійшлося. Насамперед, наше взаєморозуміння з Вукоєвичем. Я правильно відкрився, коли Огнєн підняв голову в пошуках варіантів, а він - зреагував на мій рух і видав ідеальний пас. Що ж до першого дотику, то він дійсно виявилося вдалим. Якби я обробив м'яч гірше, можливості зробити другий могло б не бути.
- Плавно переходимо до моменту з пенальті, який ви вирішили виконати в середині другого тайму. Чия це була ініціатива?
- Моя. Вже дуже хотілося зробити хет-трик. Справа в тому, що одного разу така можливість в Україні у мене вже була, але я її упустив.
- Нагадайте?
- Минулої весни (20 квітня. - Прим. М.С.) в Луганську я забив два м'ячі «Зорі» і віддав гольову передачу Ярмоленку. А на останній хвилині матчу арбітр призначив пенальті у ворота господарів, але до м'яча підійшов Гусєв. На цей раз я вирішив взяти гру на себе, одразу ж попросив м'яч...
-... І відправили його вище воріт. Що трапилося?
- Мені здається, я пробив надто сильно. Чому? У самий останній момент воротар змістився в бік, і мені довелося змінити початкове рішення. Ось і перестарався.
- Розхвилювались?
- Так. Але не через упущений хет-трик, а через те, що не зміг зробити більше для своєї команди. Адже забий я четвертий м'яч, і кінцівка перетворилася б на формальність. Ну а так нас чекали нервові хвилини...
- Коли востаннє забивали три м'ячі за гру?
- У тому-то й річ, що ніколи.
- Не може бути!
- Так, це був би мій перший хет-трик в Європі.
Успіхи «Дніпра» не дивують
- Як ви вважаєте, «Металіст» у порівнянні з осінньою частиною сезону став трішки слабший?
- Декілька з провідних команд прем'єр-ліги обійшлися останнім часом без проблем, і харківський клуб - не виняток. Він втратив ряд важливих гравців, але не зрадив своєму стилю. До слова, в останні роки ми не дуже вдало грали з «Металістом», тому ця перемога додасть нам впевненості.
- Подейкують, що відразу декілька зарубіжних гравців «Динамо» не виключають від'їзду з України у зв'язку з нестабільною ситуацією в країні...
- Я чув про це тільки один раз. Тільки що. Від вас. Хто ці гравці? Ви можете назвати імена?
- Ось так навскидку: нещодавно в інтернеті з'являлися передруки з французької преси з цитатами Мбокані...
- За весь цей час подібних бажань не виявляв жоден з моїх партнерів. Про себе можу сказати наступне: я живу в Києві три з половиною роки. Іноді все відмінно, часом стикаюся з якимись проблемами, але це життя. Так відбувається завжди. У цілому ж в Україні мені подобається. І всі мої думки - не про політику, а про «Динамо». Я думаю про клуб, в якому працюю, в якому мені платять зарплату і надають всебічну підтримку. Така моя відповідь на ваше запитання.
- Вичерпно. Давайте повернемося до футболу. Згодні з тим, що ваші шанси на потрапляння до стартового складу проти «Дніпра» тепер помітно збільшилися?
- Це залежить від тренера, який буде оцінювати стан кожного гравця до останнього передматчевого тренування, а вже потім прийме рішення. Моя ж робота - виходити на поле і допомагати команді.
- Чи вважаєте майбутній матч у Дніпропетровську одним з вирішальних в чемпіонській гонці?
- Ми повинні виходити на цю гру не лузерами, а переможцями. «Динамо» - хороша команда, у нас достатньо очок в таблиці. Чому ми повинні когось боятися?
- Недавній матч «Дніпра» з «Шахтарем» дивилися?
- Зовсім невеликий фрагмент, поки перебував у роздягальні. Але підсумковий результат мене зовсім не здивував. «Дніпро» зараз сильне.
- Скільки команд, по-вашому, зіткнуться в боротьбі за золото?
- Боротьба загострилася. У минулому сезоні «Шахтар» набагато випередив і нас, і «Металіст». А цієї весни, як мені здається, все вирішуватиметься в останньому турі.
Переклад - 1927