- Матч туру відбувся у Дніпропетровську. Всі звикли до того, що весною «Дніпро» помітно здає позиції. А тут - дві впевнені перемоги над головними конкурентами. Чи не дивує вас така неймовірна форма «Дніпра»?
- Це якраз той випадок, який не дивує. Та й «Динамо» - не настільки цілісне явище. Я б сказав, що «Дніпро» зіграв зіграв гірше, ніж у Донецьку. Можливо, це трапилося через стан поля. І все ж «Дніпро» використав психологічну перевагу над «Динамо». Вона полягала в тому, що команді Рамоса двічі за сезон вдалося перемогти «Шахтар». Вчора ми побачили спокійну, трудову перемогу. Варто також назвати ще й фактор Матеуса - він забиває у важливих поєдинках. Це дуже цінний і дуже недооцінений в Україні гравець.
- У розпал матчу стався шокуючий епізод імені Гусєва. Вболівальники і фахівці поділилися на два табори: одні виправдовують Бойка, інші переконані, що кіпер міг зіграти більш акуратно. Ви до якого табору належите?
- Мене дуже дивують розмови про можливе покарання Бойка. Воротар йшов на високий м'яч. По-футбольному він абсолютно правий. Міг уникнути зіткнення, не міг - це все умовно. Бойко вчинив правильно, як воротар. Все інше - здогадки.
- Матч №2 приймав Харків. Що вас більше здивувало: два швидкі м'ячі «Металіста», чи камбек «Шахтаря»?
- Думаю, більшість здивувалася двом голам «Металіста». Але навіть при рахунку 2:0 було помітно, що в команди немає впевненості, що їй бракує ресурсів. Склад сучасного «Металіста» тріщить по багатьох позиціях. Вихід Пшеничних і Юссуфа - не від доброго життя. Сьогоднішній «Металіст» не здатний боротися за високі місця.
- Хто вам видається більшим фаворитом, станом на сьогодні? «Шахтар» чи «Дніпро»?
- Якщо дивитися на календар, то в «Шахтаря» він легший. Там середняки, три матчі поспіль вдома. Єдиний складний матч - у Києві проти «Динамо». «Дніпро» зараз значно цікавіший та яскравіший. У команди Рамоса переважатимуть виїзні матчі, зокрема й у Харкові проти «Металіста». Тож в плані календаря «гірники» мають певну перевагу.
- На тлі двох вчорашніх суперматчів відійшла у затінок п'ятнична перемога запорізького «Металурга», лише друга в сезоні для команди Тарана. Чи бачили ви суддівські промахи, про які стверджує «Таврія»? Можливо, кримчани трохи гіперболізують?
- Тут все разом. Таврійці, звісно, роздратовані і заведені. Можна все списувати на ситуацію, мовляв, ми - Крим, нас не хочуть бачити. Судді справді відпрацювали жахливо. Але вони помилялися й раніше. Тому зачіпати «політичні» питання не варто, як на мене.
- «Чорноморець» безапеляційно програв «Іллічівцеві». Як вам нове обличчя команди Григорчука?
- Втрачати футболістів - прикро. Не менш прикрою є невизначеність, що буде з цією командою далі. Коли ситуація погіршується, футболісти починають шукати інші варіанти. Від цього негативу не втекти. «Чорноморцеві» буде важко втриматися на п'ятій сходинці, бо є «Ворскла» (не суперклуб, але там стабільне фінансування), є донецький «Металург».
- Ваша версія героїв туру?
- Матеус. Два голи говорять самі за себе. «Гол Драговіча» - це помилка захисника, але ж Матеус його і спровокував на неї. У порожні ворота влучив би й футболіст другої ліги, проте подивіться, як це зробив Матеус - красиво, стильно, зі смаком.
Олег Бабій