Організація гри київського "Динамо далека від нашої Системи.
Поразка динамівців у Дніпропетровську в черговий раз оголила проблеми, які існують в організації гри команди. Один з основних принципів - узгодженість дій великих груп гравців при виконанні командних тактичних прийомів - в цілому не дотримується.
З позитивного можна відзначити тільки більш-менш успішне перекривання флангових зон на своїй половині поля при атаці суперника. Однак, справедливості заради, треба сказати, що в цьому відношенні гравці "Дніпра не ставили перед динамівцями особливо складних завдань. Швидкого виходу в атаку великого числа гравців, створення чисельної перімущества на флангах, швидких передач м'яча на протилежний фланг при своїх атаках "Дніпро не показав. Це суттєво полегшило динамівцям завдання створення чисельної переваги на флангах при обороні.
Що ж стосується інших типових епізодів, з жалем доводиться констатувати, що організація гри знаходиться на низькому рівні.
Більшість атак знову звелося до боротьби за випадкові відскоки м'яча після довгих безадресних передач верхом. Безадресних - тому що позиція для прийому м'яча була, як правило, непідготовленою. Гравці атаки знаходилися в статичному положенні, щільно персонально опікувалися гравцями суперника.
Особливо критично виглядає недостатня кількість гравців групи атаки в активних зонах при передачі в штрафний майданчик суперника. Тобто, гравці "Динамо, як правило, "недобігають до активних зон в кінцівці атак.
Знову не робилося командних маневрів для звільнення зон для прийому м'яча на флангах.
Про флангову гру в атаці, точніше, про її відсутність в "Динамо, потрібно сказати особливо. Тим більше коли доводиться відігруватися по ходу матчу і долати насичену оборону суперника, якого влаштовує рахунок. У таких випадках потрібно постійно проводити флангові атаки з участю майже всієї команди, швидкими переводами м'яча з одного флангу на інший, забіганнями, націленими передачами у штрафний майданчик, грою на випередження, ударами з середніх і дальніх дистанцій.
Система організації гри та підготовки футболістів, яка застосовувалася в київському "Динамо починаючи з 1974 року, мала на увазі саме такі дії. Весь навчально-тренувальний процес був підпорядкований вирішенню задачі надійного освоєння ефективних командних тактик. Команда повинна володіти різними тактичними прийомами, які дозволять їй вирішувати завдання всього циклу ігрової активності: оборона, перехід до атаки, атака, перехід до оборони. Але те, що ми бачимо сьогодні, знаходиться дуже далеко від нашої Системи.
Про це вже багато писалося, але віз, як мовиться, і нині там. Тому висновок напрошується один - цілеспрямована навчально-тренувальна робота, яка мала б на меті освоєння ефективних командних тактик, судячи з усього, в "Динамо відсутня.