В’ячеслав Заховайло: «Футболом повинні займатися фахівці, а не політики»

Динамо Київ 1 Квітня, 19:56 851
В’ячеслав Заховайло: «Футболом повинні займатися фахівці, а не політики»     | 19-27
Відомий футбольний менеджер В’ячеслав Заховайло для 1927.com.ua прокоментував зіткнення Олега Гусєва з Денисом Бойко та наголосив на важливості відновлення матчів Прем’єр-ліги.

Відомий футбольний менеджер В’ячеслав Заховайло для 1927.com.ua прокоментував зіткнення Олега Гусєва з Денисом Бойко та наголосив на важливості відновлення матчів Прем’єр-ліги.

- Як ви прокоментуєте ситуацію з Гусєвим? Яке рішення повинен був приймати суддя?

- У футболі бувають зіткнення і футболісти отримують травми. Чи виправданими були дії Бойко чи ні - відеоповтори показали, що вони були дуже жорсткими, але я не побачив на відеоповторі, що Бойко хотів це зробити навмисне. Це було просто ігрове зіткнення, ігровий момент. Гусєв не бачив Бойка. А Денис коли виходив, то не помітив Олега. Стався, всього на-всього, збіг обставин. Я сумніваюся, що Бойко хотів спеціально нанести травму Гусєву.

Рішення арбітра з приводу покарання Бойка - це знову-таки компетенція арбітра. Мені важко сказати в якому він положенні був і як бачив цей епізод. Але те, що Гусєв отримав травму, це є факт. Добре, що все так обійшлося. Ми маємо просто Богові дякувати, бо могло бути й гірше.

Ще невідомо, що буде з українським чемпіонатом. Судячи з того, що одні суцільні форс-мажори, незрозуміло - хто і як буде грати. І до цього чемпіонат України в Європі особливо нікого не цікавив, цікавили ті команди, які грали в Лізі Чемпіонів. Як зараз буде - я взагалі не можу навіть собі уявити. Все покаже літо. У якому складі буде чемпіонат України, хто там буде грати, від’єднаються команди чи ні, буде банкротство чи омине.

- Поновлення чемпіонату пішло на користь?

- Ну а як ви уявляєте собі по-іншому? Просто закінчити чемпіонат – теж не вихід. У футболістів професійних - контракти, їх команди повинні оплачувати зарплату, футболісти дорогі. Які команди від України потрапили б у Єврокубки, якби ми не закінчили чемпіонат? Це крапка. Футболом повинні займатися фахівці, а не політики. Бо коли люди, які не розбираються в футболі, починають керувати у футболі - виходить бардак. Тому абсолютно правильно те, що продовжили чемпіонат. Дуже погано, що було відкладено його старт. Футбол не роз'єднує, він об'єднує. Були певні побоювання, щодо безпеки глядачів. В такому випадку навіть при пустих трибунах можна було б зіграти. Все одно наші вболівальники за футбол платять «дві копійки» за квиток. У Європі глядачі платять гроші, щоб подивитися на шоу, а у нас чомусь глядачі вирішили, що це має бути все на рівні безкоштовно. У театр безкоштовно нікого не пускають.
Чемпіонат почався, і правильно. Його потрібно завершити. Має бути переможець, мають визначитися учасники Єврокубків. Потрібно, щоб стабілізувалась політична ситуація, а з нею стабілізуються і справи у футболі. Все має нормалізуватися. Влітку Федерація Футболу та Прем'єр ліга мають розібратися про кількість учасників, новий регламент і визначитися, якою буде формула чемпіонату. Хто вилітає, хто заходить. Настав непростий час і потрібно всім футбольним чиновникам зважено і правильно приймати рішення. І найголовніше – робити це вчасно. Це моя особиста думка.

Першу частину інтерв`ю читайте ТУТ.

Розмовляв - Станіслав Романов