Чотири думки після матчу «Шахтар» - «Динамо»

Динамо Київ 3 Листопада, 19:40 3363
Чотири думки після матчу «Шахтар» - «Динамо» | 19-27 Фото: fcdynamo.kiev.ua
Катастрофа останніх хвилин, фіаско двох легіонерів, давно небачене КЛАСичне, або Заміни вирішують все.

Такого Класичного ми давно не бачили

Команда Хацкевича нарешті прийняла виклик і зіграла у футбол, а не мучилась грою від оборони з надіями на стандарти, контри та помилки. Саме тому ми нарешті побачили дербі лідерів УПЛ, за яке не соромно. Дві команди грали у свої шахи, відійшовши від фірмового футболу. Динамо з насолодою атакувало, видавши один з найкращих матчів проти «гірників» за тривалий час. Шахтар віддав ініціативу, вичікуючи на контрах.

Кияни награли на перемогу, але програли. Не заслужено, скаже хтось? Що ж, у минулому було немало матчів, коли Шахтар програв Класичне, створюючи не менше моментів і граючи у привабливіший футбол. Так буває, у цьому краса футболу. «Гірники» не шукали перемоги (за відсутності Марлоса і з очковою перевагою їх влаштовувала нічия), але сповна скористались моментами слабкості суперника в обороні.

Катастрофа останніх хвилин і двох легіонерів

Вербіч провалився, хоча й допоміг Шапаренку відзначитись. Навіть Болбат і Дентінью так не завалили гру – вони просто не мали таких моментів. Беньямін зобов'язаний був забивати хоча б раз, але втратив свої моменти, показавши, що він все-таки ніякий не центрфорвард. Те, що працювало в інших матчах, раптово розсипалось у головній битві.

Кендзьора відіграв дуже гідний матч. Польський захисник виграв масу епізодів боротьби, активно підключався в атаку. Ніщо не віщувало такої біди. Перша жовта Томаша – цілком виправданий хід, Тайсона треба було зупиняти в центрі поля, щоб не стало пізно. Друга вже була безглуздям – той же бразилець наче навмисно цілив у руку опоненту, прокидаючи круглого лівим флангом. Однак поляк сам винен – навіщо було витягувати руку. Покарання прийшло майже миттєво...

Вихованці Динамо – можуть тягнути, але потребують часу на помилки

Хацкевич випустив один з наймолодших складів в історії Класичного (середній вік гравців основи не дотягував і до 22 років). Відразу 7 вихованців у старті, серед яких лише Бойко виділяється зрілим віком (30), та й 25-річного Буяльського складно назвати молодим. Бурда і Циганков могли зіграти трохи краще. Особливо Микита, який незвично багато нервував у захисті.

А ось Миколенко, Шепелєв і Шапаренко вразили. Звісно, не обійшлось без помилок, але такій молоді варто давати шанси і можливістю помилятись у подібних битвах, інакше вони не виростуть. У майбутньому ці хлопці можуть дуже згодитись збірній України. Довгі паси і відчайдушні підкати від Миколенка. Надійна гра Шепелєва на позиції опорника. Бенефіс Шапаренка в атаці (найгостріший гравець Динамо), але й пристойна гра у високому пресингу та відборі. Це той позитив, який не повинна затьмарити гіркота поразки

Гольові заміни Фонсеки на фоні провалу резервістів Хацкевича

Наставник Шахтаря був активніший із замінами, і тепер ми розуміємо, чому. Фактично усі заміни господарів зіграли. Матвієнко не провалювався так, як Ракицький, у центрі захисту. Микола, який останнім часом діяв лише на фланзі, відчутно додав надійності на своїй старій позиції. Тайсон став гравцем матчу, хоча відіграв лише тайм. Бразилець зробив перший гол, заробив для Кендзьори обидві жовті, розпочав переможну атаку та й загалом був найгострішим у Шахтаря. Коваленко? Віктор ніби виношував цей гол кілька останніх років, коли невдач і провальних моментів було значно більше, ніж успіхів. Він повернувся казковим взяттям воріт у такий важливий момент!

Заміни Хацкевича виявились результативними, але для суперника. Шепелєв пішов з поля лише через травму, виграючи перед тим єдиноборство за єдиноборством. Вихід замість опорника Че Че був ризиком, спрямованим на атаку – в підсумку ні там не вийшло, ні в захисті не відпрацював. Від бразильця все ще не знаєш, чого очікувати. То асист, то провал. Гармаш замість Буяльського? Краще точно не стало. Ніде. Ну, а Морозюк зробив фатальне скидання на Мораєса, зробивши того автором вирішального гольового пасу. Оце закрили позицію вилученого Кендзьори, так закрили. З таким успіхом можна було і Шапаренка залишати.


Завдяки кращим замінам і відходу від своєї філософії Фонсека вперше перемагає Динамо Хацкевича у чемпіонаті (для цього знадобилось 7 матчів, 5 поразок і понад 17 місяців) і здобуває 8 очок відриву. Це не смертельно (відігравали в УПЛ і більшу перевагу), але дуже близько до кінця чемпіонської інтриги. Шахтар виходить вперед і в історичній класифікації дербі з Динамо – 32-а перемога донеччан при 31-й у киян. Далі буде – зокрема, у чвертьфіналі Кубка України.