Півзахисник «Металіста» Едмар поспілкувався з прес-службою ПЛ напередодні центрального поєдинку 24-го туру, де його команда зіграє проти «Динамо».
– Едмар, твоя команда зараз потрапила у смугу невдач, поспіль програвши вдома «Динамо» у кубковому матчі та «Шахтарю». Який з цих матчів був більш прикрим для вас?
– Обидва, але по-різному. Кубок України – це особливий турнір. Ми хотіли там досягнути успіху, але одна невдача у ньому все перекреслює, а зупинитись на стадії чвертьфіналу – не той результат, на який ми налаштовувались. Як мінімум, хотіли потрапити до фіналу. А з «Шахтарем» провели нормально перші 30 хвилин, здобули перевагу, а потім щось зламалось.
– Саме про останнє хотілося б спитати докладніше. Мабуть, вже встигли розібратись у причинах перетворення рахунку 2:0 на підсумкові 2:4…
– Причин на це існує багато. Тут потрібно розглядати кожен момент окремо, адже з дрібниць і випливає рахунок зустрічі. Головним поясненням можу назвати втрату концентрації, адже провідні команди такого ніколи не вибачають.
– Чи можна казати про причини невдач, що вони криються в обороні? Адже забивати по 2 м’ячі – це непоганий показник…
– Не варто так конкретизувати. За результат відповідає колектив у цілому, і захист розпочинається з атаки, як і навпаки. Шукати винуватих неправильно. За все відповідаємо разом.
– У грі з «Шахтарем» можна було спостерігати окремі експерименти, коли Павло Ксьонз розпочинав діяти на вістрі атаці, Марсіо Азеведо був переведений у півзахист… Це одноразова акція чи можна очікувати продовжувати подібних шукань?
– Всі знають, що у нас дехто з команди пішов. А ті, хто є сьогодні у розпорядженні Ігоря Рахаєва, можуть однаково успішно вийти на різних позиціях. Зокрема, Азеведо разом з Сергієм Пшеничних на своєму фланзі були покликані перекрити небезпечну зону донеччан – їхній правий фланг. Тому будь-яке рішення продиктоване можливостями футболістів та ігровою необхідністю.
– Після зовсім нетривалої перерви «Металіст» знову зіграє з «Динамо». Чи буде це нова історія? Або ж побачимо продовження недавнього протистояння?
– Можу сказати, що ця гра має особливе значення. Якщо ми хочемо вести мову про високі місця, потрібно видавати результат саме в іграх з конкурентами. Це різні турніри. У Кубку України все вирішилось в одному матчі, тут довга турнірна дистанція. Дивлячись на поточне розташування нас і киян, розуміємо, що нам потрібні лише 3 очки.
– Ти мав можливість порівняти потужність «Динамо» і «Шахтаря». Хто справив краще враження?
– Не можна говорити саме так. Справа у тому, що у силі цих та багатьох інших команд вже ніхто не сумнівається – про слабких суперників мова взагалі не йде. І перше, що має значення, це налаштованість у конкретний день на гру, на суперника, на результат. Як правило, саме це і відіграє основну роль. Попередні заслуги не йдуть до уваги. Головне бути сильнішим сьогодні.
– Наступний тур з «Динамо» для вас пройде у гостях. Чи може це стати додатковою проблемою?
– Навряд чи. Ми за останні роки добре вивчили манеру гри суперника. І варто визнати, що характер протистояння не дуже залежить від місця проведення гри. Як правило, кожна команда вирішує свої тактичні завдання, і вони не спрямовані на дії від захисту. Саме це і робить матч цікавим.
– Погоджуєшся з тим, що сьогодні багато у чому успіх «Динамо» визначає Андрій Ярмоленко?
– Я також дотримуюсь такої думки. Він зараз знаходиться у чудовій формі. Але не тільки він. Браун Ідейє у Харкові довів, що це дуже грізний форвард. Також відзначу українських збірників, можливості яких мені добре відомі: це і Роман Безус, і Денис Гармаш.
– До справ у «Металісті». Нещодавно до табору команди повернулись Дієго Соуза та Алехандро Гомез. Чи дозволяють їхні кондиції виходити з перших хвилин?
– Ці гравці дуже нам потрібні і цілком здатні допомогти поліпшити і гру, і результат. Їхня кваліфікація не піддається сумнівам. Гадаю, що все налагодиться, і ми разом будемо покращувати командні дії з кожним туром. До того ж Дієго Соуза нещодавно після травми, і він буде відновлювати форму.
– А як обстоять справи у Родріго Моледо?
– Ми також очікуємо його повернення на поле, але зараз він працює з фізіотерапевтом.
– І наостанок питання про настрій. Чи не зіпсувався він після поразок настільки, щоб завадити показати все краще у Києві?
– Навпаки. Ми не любимо програвати. Нам є що доводити. Ми рідко програвали. І хочемо якомога швидше повернути собі переможну гру. Це важливо для нас і для всіх харків’ян.