- Як себе почуваєте?
- Нормально. Працюю в загальній групі разом з командою.
- Найближчим часом побачимо вас на футбольному полі?
- Треба ще витримати конкуренцію.
- Вітаємо з перемогою вашої команди у сьогоднішньому поєдинку. Що можете сказати про саму гру?
- Є задоволення від результату і від тієї роботи, яку виконала команда. У роздягальні перед грою панувала хороша атмосфера, всі були зібрані та сконцентровані. Ми налаштовувалися виключно на позитивний результат.
- Перший гол у матчі - воротарський. Як ви прокоментуєте цей гол?
- Бачив цей епізод. Все набагато простіше, ніж здається. Так, безумовно, це вважається технічною помилкою. Але у матчі був подібний епізод, коли м'яч випустив Олександр Рибка. Я подумав про те, що проблема у самому м'ячі. Нові м'ячі, які використовуються без «обкатки», вони знаходяться, так би мовити, «в маслі». При мокрому газоні м'яч неймовірно слизький. Чому так важливо для воротаря зафіксувати м'яч, відчути його.
- Швидкість «Динамо» була вище, ніж швидкість «Металіста». На даному етапі ви вважаєте, що «Динамо» було краще готове фізично?
- Хто би, що не говорив, грали команди, які по класу приблизно однакові. Є певні складнощі в «Металіста», це не може не позначатися на грі команди. Коли є певна невизначеність - це завжди знайде свій відбиток у грі. Команду покинули кілька ключових гравців, це стосовно суперника. А щодо нашої команди, ти ми були надвмотивовані, тому що негативний результат цього матчу, автоматично відкинув би нас із чемпіонської гонки.
- За загубленими очками «Динамо» поступається 5-ма пунктами і «Шахтарю», і «Дніпру». Попереду ще гра з «Шахтарем» вдома. Наскільки важко буде «динамівцям» спробувати вплинути на цю боротьбу за чемпіонство?
- Життя мене навчило, ніколи не розставляти акценти стратегічні. Треба йти від гри до гри. Результат кожного матчу має велике значення для нас. І нам потрібно на кожну гру виходити з максимальною віддачею. А далі ми подивимось, як будуть наші суперники грати. Все залежить від нас, від того як ми будемо грати у кожному матчі, як ми будемо віддаватися у кожному матчі.
- Все рівно, певна турнірна стратегія повинна бути. Не можна ж постійно налаштовуватися виключно на перемогу в кожному наступному поєдинку.
- Чому ні? Потрібно!
- Я не пам'ятаю жодної команди, якій би це вдалося.
- Пам'ятаєте відбірковий цикл до ЧС-2006? 6 матчів команда на нуль зіграла. Ми виходили на гру, ми знали, що нам потрібен результат і потрібна перемога. Ми не думали, що за теорією вірогідності ми можемо програти або зіграти внічию. Нас не влаштовував такий результат. Тільки перемога! І з таким настроєм ми виходили на кожний матч. І так повинно бути завжди! Найважливіша гра - це наступна гра. Та, що відбулася - її треба проаналізувати і йти далі уперед, - зазначив Олександр Шовковський у ефірі програми «Профутбол».