Сергій Ребров: «Настав час освіжити свої знання і застосувати на практиці»

Динамо Київ 17 Квітня, 18:28
Одне з перших інтерв`ю Сергія Станіславовича в ролі В.О. головного тренера «Динамо»

У перестановці на тренерському містку «Динамо» є своя логіка і спадкоємність - один легендарний форвард киян, володар золотого м'яча 1975 року народження, передав кермо влади командою іншому знаменитому бомбардиру біло-синіх, який до того, як відправитися в самостійне тренерське плавання, три роки працював помічником. Кореспонденту «Спорту день за Днем» Ребров дав одне з перших інтерв'ю в новій ролі В.О. головного тренера «Динамо».

- Коли Олег Блохін залишав команду, проговорювалося, що його місце займете ви чи це стало несподіваним?

- Звичайно, дзвінок Ігоря Михайловича Суркіса з пропозицією стати головним тренером виявився приємною несподіванкою. Навіть незважаючи на те, що я давно працюю з тренерському штабі і добре знаю команду. Коливався я? Ні, було ж зрозуміло, що за п'ять турів до закінчення чемпіонату досвідченого тренера не знайти. Ігор Михайлович відразу сказав, що бачить поки мене головним тренером саме на цей термін, а вже потім буде приймати рішення. Я погодився майже без роздумів.



- Уже уявляєте ступінь психологічного тиску, на який приречений головний тренер популярної і титулованої команди?

- Уявляю і розумію. Я хоч і був помічником, все ж якусь частину роботи виконував самостійно - бачив і відчував, наскільки висока ступінь відповідальності за результат. Неприємно, коли трапляються невдачі і звільняють людей, з якими довго сидів на одній лавці. Але тепер відповідати за все доведеться вже мені, тому при всьому отриманому досвіді допускаю, що нова роль познайомить з новими емоціями, я глибше відчую, що значить очолювати київське «Динамо».



- У чому бачите свою першу задачу?

- Допомогти гравцям повернути впевненість в тому, що команда здатна займати більш високі місця, ніж нинішнє. І, звичайно, поборотися за Кубок України.



- У Кубку завдання зрозуміле, а як воне сформульована на кінцівку чемпіонату?

- З чемпіонської гонки ми вибули і зараз завдання поставлене чітко і просто - максимально професійно готуватися до кожної гри і в кожній намагатися брати три очки. А вже потім подивимося, як складається турнірна ситуація і на яке місце ми можемо претендувати.



- Чи збираєтеся консультуватися з тренерами, під керівництвом яких грали і з ким працювали - Бердиєвим, Сьоміним, тим же Блохіним?

- Сумніваюся, що консультації потрібні прямо зараз. За свою кар'єру бачив багато цікавого і корисного в роботі різних тренерів. Те, що мені подобалося, я запам'ятовував і записував. Зараз настав час ці знання освіжити і застосувати на практиці. А порада, наприклад, Бердиєва мені ніколи не завадить.



- Встигли подумати, що за вашою роботою будуть пильно стежити не тільки в Києві, не тільки в Україні, але і в Росії. Адже ваше призначення - привід в черговий раз подискутувати про малу довіру молодим вітчизняним тренерам і наскільки надану довіру обгрунтовано.

- У мене про це подумати навіть часу не було. Всі думки про те, як правильно побудувати тренувальний процес, як зрозуміти проблеми кожного футболіста. Адже враховуючи, наскільки інтернаціональна у нас команда, це зробити складно. Проте я повинен зробити психологічний стан гравців оптимальним, допомогти знайти впевненість. Цим і буду займатися, а дискусію про наших тренерів та іноземних поки залишу іншим фахівцям.