«Динамо» - «Шахтар» - наші оцінки

Динамо Київ 19 Квітня, 06:14
У середу, 16-го квітня в Києві відбувся перенесений матч 19-го туру чемпіонату України з футболу, у якому київське «Динамо» приймало донецький «Шахтар». Матч закінчився впевненою перемогою гірників – 0:2, і наш сайт пропонує вам оцінки дій гравців у цьому матчі. Оцінювати будемо за класичною 5-ти бальною шкалою.

У середу, 16-го квітня в Києві відбувся перенесений матч 19-го туру чемпіонату України з футболу, у якому київське «Динамо» приймало донецький «Шахтар». Матч закінчився впевненою перемогою гірників – 0:2, і наш сайт пропонує вам оцінки дій гравців у цьому матчі. Оцінювати будемо за класичною 5-ти бальною шкалою.

Олександр Рибка: голкіпери обох команд за весь матч майже не мали серйозної роботи, адже донеччани забили два доволі швидкі голи і потім увесь матч грамотно тримали оборону. Та навіть якщо пробивали по воротах - всі «постріли» гравців «Шахтаря» або проходили повз, або ставали гольовими. Будемо відвертими, невеличка доля провини у другому голі лежить на Олександрові, адже, теоретично, він міг дотягтися до м’яча. Тому його оцінка 3,5 бала.

Євген Макаренко: цей футболіст провів весь матч на доволі високому рівні. Те, що під час забиття другого голу він підсковзнувся, як би це дивно не звучало, - не його провина, а провина Домагоя Віди, який вибив м’яч у суперника. Євген в цей момент вже почав бігти в атаку і після цього «ляпу» він мусив швидко змінити напрям руху, у воротарів це називається «спіймати на проти ході» і невимушено впав. Євген також непогано відіграв у атаці, часто-густо створюючи небезпечні моменти. Загалом непоганий матч від молодого українця. Оцінка 4.

Александар Драгович та Домагой Віда: на мою думку, набагато правильніше оцінювати дії центральних захисників не індивідуально, а в сукупності, адже на полі центр беки мають діяти немов добре відпрацьований механізм. Чого ми не побачили у цьому матчі. Вони часто помилялися і не розуміли одне одного. Може давалась взнаки незіграність між собою цієї пари центральних захисників. Напевно, тренер гірників Мірча Луческу давав передматчеву настанову атакуючим гравцям: «Пресингувати центральних захисників «Динамо», воно й не дивно, бо лише у весняній частині чемпіонату центрбеки киян двічі помилялися під пресингом атакуючих гравців їх опонентів: у матчі з «Таврією» та «Дніпром». І в цьому матчі Домагой Віда підтвердив це, під пресингом вибивши м’яч в гравця «Шахтаря». Оцінка цих двох гравців– 3 бали.

Даніло Сілва: цей бразилець, на мою думку, провів один з найкращих матчів у своїй кар’єрі. Він непогано грав у захисті, та просто чудово підключався до атак, при цьому не втрачаючи позиції у захисті. Його з впевненістю можна назвати кращим гравцем цього матчу у складі «Динамо». Оцінка – тверді 5 балів

Огнєн Вукоєвич: цей опорник «Динамо» є прямим винуватцем першого голу, адже побіг в атаку і забув про свою основну задачу – руйнувати контр атаки суперників. Взагалі цей матч – один з найгірших у його динамівській кар’єрі. Та й «Динамо» просто віддало центр поля гравцям «Шахтаря». Звідси й справедлива оцінка – 2,5 бали.

Cергій Сидорчук: те, що українець проводив явно не свій найкращий матч – доконаний факт, через це він іще до перерви був замінений на більш гостроатакуючого Юнеса Беланду. Сергій просто не встиг нічого показати за ті 40 з зайвим хвилин, що йому довірив тренер. Його оцінка – 3 бали.

Юнес Беланда: коли марокканець вийшов на поле, у грі «Динамо» було відчутно певне пожвавлення, але не більше. На мою суб’єктивну думку Юнес не показав на полі й половини своїх якостей, нічого не показавши. Беланда по своїй суті грає на «вільних м’ячах», тобто не йде у відбір, а це у такому матчі просто неможливо. Оцінка – 3,5 бали.

Денис Гармаш: Денис у цьому матчі довів, що семимильними кроками набирає форму, а найголовніше – впевненість на полі. У звітному поєдинку Денис номінально розташовувався на позиції під нападником, але часто повертався в захист, і допомагав захисникам у відборі м’яча. Не цурався і підкатів, що вже стало частиною неповторного стилю цього ексцентричного гравця. В цілому, Денис провів непоганий матч і віддав усі свої сили на полі. Оцінка – 4 бали.

Андрій Ярмоленко: Андрій у цьому матчі довів, що його кондиції наразі далекі від оптимальних. Показовим моментом було його падіння без сил у середині другого тайму. Ми можемо дорікнути Андрієві тим, що він зараз не в оптимальній формі, але ніяк не можемо дорікати йому за відсутність бажання. Він залишив усі свої сили на полі, і доволі дивно, що Олег Блохін замінив не його. Зважаючи на бажання цього гравця, його оцінка – 4 бали.

Джермейн Ленс: про цього гравця особливо й не має чого сказати. В першому таймі він мав лише один момент: коли віддавав пас у карний майданчик у напрямку Дьємерсі Мбокані, але фактурний форвард киян до м’яча не дотягнувся. А решту першого тайму він був схожим на Ліонеля Мессі у матчі Ліги Чемпіонів проти «Атлетико». Джермейна, як і Ліонеля дуже важко було помітити на футбольному полі. Але у другому таймі він заграв доволі непогано, і тут доволі дивним виглядало те, що Олег Гусєв вийшов на поле саме замість Джермейна, а не Андрія Ярмоленко. Загалом не супер матч у виконанні гравця збірної Нідерландів. Оцінка – 3 бали.

Олег Гусев: Олег у цьому матчі, вийшовши на заміну, не зміг переломити хід гри, як у матчі з запорізьким «Металургом», але кілька моментів мав. Загалом доволі важко оцінити дії Олега в цьому матчі, бо тренерський штаб «Динамо» не виділив йому достатньо часу. Оцінка – 3,5.

Дьємерсі Мбокані: конголезець провів дуже важкий для себе матч, адже дуже часто фактурного нападника «Динамо» жорстко зустрічали не менш фактурні центральні захисники «Шахтаря». Давайте мислити банально і просто: «Головне завдання форварда на полі – забивати м’ячі». Як би банально це не звучало, але Дьємерсі не впорався із цим завданням. Звідси й оцінка – 3 бали.

Про Брауна Ідейє немає сенсу щось казати, адже за довірений йому час він так і не встиг проявити себе.

Загалом, команда зіграла з самовіддачею, але тактично неграмотно. Саме через відсутність гарного тренера-тактика ми не можемо на рівних конкурувати з такими командами як «Шахтар», чи «Дніпро».

Тарас Панченко