Матч чергового 26-го туру УПЛ між київським «Динамо» і полтавською «Ворсклою» відбудеться 20 квітня на НСК «Олімпійський».
Початок гри о 17.00.
«Динамо»: зміна мети
«Біло-сині» вже провели на цьому тижні один матч в рамках пропущеного 19-го туру Прем'єр-ліги в якому вдома поступилися донецькому «Шахтарю» (0:2).
Амбіції. Поступившись «гірникам» динамівці розпрощалися з реальними сподіваннями, як на продовження чемпіонської гонки, так і з надіями посісти друге місце, яке гарантує участь у наступному розіграші Ліги чемпіонів. Відзначимо, що подібне сталося другий сезон поспіль. Тепер головною метою в останніх турах є боротьба за третє місце, основним конкурентом за яке залишається «Металіст». Харків'яни відстають за набраними від «Динамо» на п'ять очок, але випереджають киян за втраченим на один пункт.
Сила. Атака є основним козирем нинішнього «Динамо». За цим показником в Прем'єр-лізі динамівці з 46-ма забитими голами другі. Основна ударна міць представлена у вигляді Андрія Ярмоленко забившого 10 м'ячів і Дьемерси Мбокані, який вразив ворота суперників 13 разів.
Слабкість. Оборона в поточній першості є Ахілессовою п'ятою найтитулованішого клубу країни. За пропущенимими голами у чемпіонаті динамівці лише 7-мі, давши своїм суперникам забити у свої ворота 28 голів. Команда багато пропускає не тільки з-за слабкої гри захисників, але і багато в чому з причини загальної незбалансованості.
Особливий момент. Поразка вдома, на майже заповненому НСК «Олімпійський» від «Шахтаря», переповнила чашу терпіння президента «Динамо» (Київ) Ігоря Суркіса, який відправив у відставку Олега Блохіна, який перебував на посаді головного тренера з кінця вересня 2012 року. Виконуючим обов'язки був призначений Сергій Ребров, який буде працювати в цьому статусі до кінця нинішнього сезону.
На думку Сергія Станіславовича «Динамо», щоб з ним не відбувалося, має тримати удар і, що не менш важливо, тримати марку. «Зрозуміло, що наш невдалий виступ останнім часом не влаштовував нікого. І президент попросив, щоб до кінця сезону ми залишалися єдиним колективом, а вболівальники - бачили на полі саме ту команду, яку люблять все життя і хочуть підтримувати надалі».
Травми. Ще повністю не відновився голкіпер і капітан команди Олександр Шовковський і проходить період реабілітації після отриманого ушкодження центральний захисник Євген Хачеріді. Травмований півзахисник Мігель.
Дискваліфікації. Гравців зобов'язаних пропустити наступну гру у складі «Динамо» немає, а ось в кроці від можливої дискваліфікації перебувають Домагой Віда, Олег Гусєв, Сергій Сидорчук, Денис Гармаш, Андрій Ярмоленко, які мають в пасиві по три попередження. У Лукмана Аруни сім жовтих карток, що загрожує йому при одержанні чергового «гірчичника» двома автоматичними пропусками матчів.
Цитата. Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс: «Покращити наше турнірне становище ми вже не можемо. Мало того, не вистачає кількості ігор для того, щоб його поліпшити. Тому думаю, що так було б краще для всіх, якщо б команда почала перебудовуватися вже сьогодні. Не має значення, є головний тренер чи ні. Команда повинна перебудовуватися. Буде перерва - ми знайдемо головного тренера, який буде мотиватором, який буде любити футбол більше, ніж самого себе».
«Ворскла»: сила в єдності
Полтавці планово готувалися до поєдинку в Києві, адже їм не довелося грати в середині цього тижня з-за того, що їх матч припав на зустріч з київським «Арсеналом», який вже знявся з чемпіонату.
Амбіції. Перемігши у 25-му турі вдома «Шахтар» (1:0) футболісти «Ворскли» ще раз голосно заявили про те, що вони до кінця чемпіонату будуть боротися за п'яте місце. Зараз представники з центральної України всього на два очки відстають від одеського «Чорноморця» і на одне від донецького «Металурга», що має на одну гру більше.
Сила. Найкраще сильні якості нинішньої «Ворскли» охарактеризував головний тренер донецького «Шахтаря» Мірча Луческу: «У сучасному футболі на першому плані організація ігри, повна самовіддача в єдиноборствах, рух. І тільки потім талант. У цьому ключі нас і обіграла «Ворскла», яка всі ці якості показала».
Слабкість. У команди коротка лава. Всього 13 футболістів провели 50 і більше відсотків матчів у поточному чемпіонаті.
Травми. В цьому аспекті у «Ворскли» немає проблем, що за визнанням самих полтавців дозволило їм повноцінно і без головного болю працювати на тренуваннях, не вносячи змін в заздалегідь затверджений план підготовки.
Дискваліфікації. Гру пропустить 24-х річний провідний півзахисник наших суперників Артем Громов, який відбуває триматчеву дискваліфікацію, накладену на нього ФФУ після прикрого жесту показаного вболівальниками ФК «Севастополь». Втрата для полтавців Громова, що вже забивав раніше «Динамо» досить істотна. За системою гол + пас він з дев'ятьма балами (6 голів, 3 передачі) кращий в цьому сезоні в команді.
Цитати. Головний тренер «Ворскли» Василь Сачко: «Поки-що важко і рано про щось говорити. Бо я тільки вчуся. Безумовно, зараз на першому місці результат. Але з іншого боку, дивлячись у майбутнє, без гри і результату не буде. Ну, пощастить один раз, другий, а потім все одно це закінчиться».
Автор одного з голів у ворота «Динамо» у грі першого кола (2:2) Адіс Яхович: «Той факт, що в «Динамо» зараз змінився головний тренер нас ні в якому разі не розслаблює, як би навіть навпаки. Потрібно бути максимально уважними в кожному компоненті гри. Пам'ятаю, що попередня гра з киянами видалася бойовою, команди не поступалися одна одній ні сантиметра поля, а коли вже здавалося, що перемога від нас нікуди не дінеться, трапився зовсім не обов'язковий гол на останніх хвилинах. Ми про все пам'ятаємо, так що постараємося в боргу не залишитися».
Екс-динамівці у стані суперника. У складі нинішньої «Ворскли» є відразу чотири гравці, які одягали динамівську форму. Такими є: воротар Станіслав Богуш (чотири рази включався в поточному сезоні в заявку на матчі полтавчан), захисник Олександр Романчук (1 гра), захисник Денис Дедечко (21 матч, три голи), півзахисник Олег Міщенко (21 матч, шість голів, дві гольові передачі).
Баланс зустрічей суперників
Між собою «Динамо» та «Ворскла» зустрічалися вже 35 разів. 26 перемог в активі «Динамо» і три - у «Ворскли». Шість разів суперники сильнішого не виявили. Загальна різниця м'ячів - 78:26.
У Києві переважна перевага у «біло-синіх», які виграли 14 поєдинків і лише два завершили внічию.
Чи знаєте ви, що...
В останній раз «Ворсклі» вдавалося здобути очко у 2007 році, коли матч у столиці України з «Динамо» полтавці змогли звести внічию 1:1.
Нинішній головний тренер полтавчан Василь Сачко входить поряд з іншими футболістами в список кращих бомбардирів «Ворскли» в матчах з «Динамо» маючи на своєму рахунку два забитих голи.