Рибалка: «Якщо не потрібен «Динамо», то хотілося б, щоб мене продавали, а не віддавали в оренду»

Динамо Київ 6 Травня, 20:15
Півзахисник «Динамо», який грав в оренді за «Слован», за чотири тури до кінця чеського чемпіонату повернувся в Україну, і тут же дав свою згоду на інтерв'ю.

Півзахисник «Динамо», який грав в оренді за «Слован», за чотири тури до кінця чеського чемпіонату повернувся в Україну, і тут же дав свою згоду на інтерв'ю MatchDay

- Сергію, чому повернулися раніше закінчення орендної угоди?

- Через проблеми з документами. У мене була естонська віза і я не міг перебувати і працювати в Чехії. Подзвонили з посольства, і я змушений був виїхати. Тільки 15-го червня я можу отримати чеську візу, яку буду робити два тижні. Так що я просто не встигаю повернутися.

- Як можете оцінити період вашого перебування в «Словані»?

- Можу сказати, що для мене це був позитивний рік, я грав у лізі Європи, де команда виступила досить успішно. Після того, як я повернувся в «Слован» взимку, другу частину сезону ми почали добре, непогано виглядали у поєдинках з голландським «АЗ», не пройшли далі тільки через суддівські помилки. Але потім багато футболістів в один час отримали травми, три людини пішло, можна сказати, сформувалася нова команда. Почали грати футболісти дубля, які раніше навіть не потрапляли в заявку. «Слован» став трохи слабкіше, ми почали програвати, втрачати очки, тому що це вже була не та команда, яка була на початку.

- У Чехії ви отримали перший досвід виступів у Лізі Європи. Які залишилися враження від міжнародних матчів?

- Так, це був мій перший досвід ігор такого рівня. І, придбавши його, я зрозумів, що можна грати проти будь-яких команд, адже в Лізі Європи деякі матчі були навіть легше, ніж в чемпіонаті Чехії. Це повні стадіони, зовсім інші емоції, словом, приємно грати в такій атмосфері. І тепер вже хочеться на такому рівні грати кожен рік, а також спробувати свої сили в Лізі чемпіонів. Апетит приходить під час їжі. (Посміхається)

- Чи можна порівняти український чемпіонат і чеський?

- В українській Прем'єр-лізі я не дуже багато пограв, але, виходячи з того, що бачу по телевізору, можу сказати, що чеський чемпіонат нічим не поступається нашому за рівнем команд. А та ж «Спарта» або «Вікторія» Пльзень, впевнений, боролися б в першій четвірці з нашими грандами. Подивіться, як «Вікторія» грала з «Шахтарем» у Лізі Європи - це хороший приклад. Я дивився домашню гру чеської команди - вони ні в чому не поступалися донеччанам в першому таймі, і в другому грали досить добре. Так що, в цілому, можна сказати, чеський чемпіонат трохи схожий на український.

- Які стосунки у вас склалися з новим тренером Давидом Ваврушко?

- Ваврушко - новий тренер, я не так довго з ним працював. Він прийшов з дубля. Я, якщо чесно, навіть не знав, що він працює з молодіжною командою, просто не звертав уваги. На першу гру він відразу мене не поставив, не знаю, з якої причини. Зате почали грати троє чоловік з дубля. А наступний матч зі «Спартою» вже зіграв - мене замінили близько 70-ї хвилини. Більше ми з ним не бачилися.

- Чи хотів він вас відпускати?

- У нього не було іншого вибору, від нього нічого не залежало. Представники посольства розмовляли з президентом клубу, намагалися щось вирішити. Але не вийшло. Після матчу зі «Спартою» я з усіма попрощався і поїхав додому.

- Чому пішов попередній наставник Ярослав Шілхави?

- Вважаю, його прибрали дуже негарно. У нього закінчувався контракт зі «Слованом» і ніхто йому не пропонував його продовжити. Тому він підписав попередню угоду з «Яблонцем», куди мав перейти влітку. Коли про це дізнався президент «Слована», одразу попросив Шілхави зібрати речі і піти. У нас були добрі стосунки.

- Ви б хотіли залишитися і доводити своє право на місце в основі «Динамо»? Або у разі відсутності стабільного місця там віддасте перевагу знову відправитися в оренду?

- Звичайно, хотілося б залишитися в «Динамо»! І грати за свій клуб, який став для мене рідним. Але якщо виявлюся тут не потрібним, хотілося б, щоб мене продали. По орендах ходити, кожні півроку щось змінювати, кожен раз звикати до нових колективів - це не вихід. Повторюся, якщо не потрібен «Динамо», то хай продадуть мене в клуб, який в мені зацікавлений. Хочеться вже стабільності і розуміння того, що на одному місці будеш грати два чи три роки, а не постійно зриватися з місця, залагоджувати якісь питання, проблеми. Як було цієї зими - я йшов на перегляд, там не вийшло, приїхав в «Слован», потренувався з командою всього дев'ять днів у Португалії на зборах і одразу вийшов на гру Ліги Європи - це не дуже добре. Коли не проходиш повноцінні збори з командою, коли неспокійний і не впевнений у своєму майбутньому, не знаєш, де будеш грати і взагалі перебувати - це все одно потім негативно позначається.

- Нещодавно Сергій Ребров висловився про вас дуже схвально, зазначивши, що такий футболіст йому б підійшов. Хотіли б ви, щоб він залишився на посту головного тренера «Динамо»?

- Я читав це інтерв'ю Сергія Станіславовича. Мені приємно, що він так сказав про мене. Звичайно, я б хотів, щоб він залишився. Ще по «Динамо-2» я знаю, як він працює, проводить тренування, дає установку на гру, як до нього гравці ставляться. Тому так, я б хотів, щоб у нього все вийшло, і він і далі очолював «Динамо». Мені сподобалося, як в одному з останніх інтерв'ю він говорив про гру команди, свій підхід, іноземців.