Несмачний: «Динамо» може перемогти «Шахтар» за рахунок пресингу та вмілої координації дій»

Динамо Київ 13 Травня, 08:55
Колишній захисник столичного клубу поділився своїми думками напередодні кубкового фінального поєдинку «Динамо» - «Шахтар».

- Як колишній гравець «Динамо», я не можу бути байдужим відносно долі київського клубу. У нинішньому чемпіонаті столичний колектив вже не підніметься вище четвертого місця. І зараз єдиний шанс реабілітуватися - перемогти в Кубку України, фінал якого буде зіграно в четвер. Завдяки чому динамівці здатні взяти верх над «Шахтарем»? Думаю, за рахунок пресингу і вмілої координації дій між лініями оборони, півзахисту і нападу.

Певні зрушення у грі підопічних Сергія Реброва вже є. Так, після втрати м'яча кияни відразу йдуть у відбір, і немає вже великих розривів між групами захисту і атаки. Якщо таку гру столична команда продемонструє протягом 90 хвилин, шанси перемогти гірників будуть дуже високі.

Зрозуміло, що протягом усього поєдинку практично нереально реалізувати таку модель, однак до цього треба прагнути. Але зараз це - єдина зброя підопічних Реброва проти команди Мірчі Луческу, яка давно має сформований малюнок гри. Щоб розраховувати на успіх, динамівці повинні позбавити або обмежити суперника часу для прийняття рішень. Простіше кажучи, треба не дати опонентам думути на полі, щоб нівелювати високий технічний арсенал гірників.

Так, Сергію складно. За кілька тижнів ситуацію поміняти непросто. Але йому на руку може зіграти психологічна обстановка в колективі: гравці усвідомлюють, що сезон вже не врятувати, а єдина можливість його покращити - перемогти в кубковому фіналі. Сподіваюся, «Динамо» вдасться домогтися поставленої мети.

Але і «Шахтар», впевнений, все зробить для того, щоб вирішальний поєдинок Кубка України вдався. Донецький клуб вміє демонструвати і чемпіонську стабільність, і кубкову націленість на результат в конкретному матчі. Тому підтвердженням є дві зустрічі в Черкасах - проти місцевого «Славутича» і луганської «Зорі». Підопічні Мірчі Луческу довго розкривали оборону черкаської команди в півфіналі, однак незважаючи на грамотний опір господарів змогли забити три голи. А з клубом із Луганська розібралися по-турнірному впевнено - і в дев'ятий раз стали володарями золотих медалей нашого чемпіонату,

- цитує Несмачного «СЕ».