В Лізі Європи 2014/2015 «Динамо» може стартувати з групового етапу

Динамо Київ 13 Травня, 12:18
Київське «Динамо» у разі перемоги у фіналі Кубка України отримає шанс почати єврокубкову кампанію наступного сезону відразу з групової стадії Ліги Європи.

Київське «Динамо» у разі перемоги у фіналі Кубка України, в якому команда Реброва післязавтра зіграє з донецьким «Шахтарем», отримає шанс почати єврокубкову кампанію наступного сезону відразу з групової стадії Ліги Європи.

Спочатку, спираючись на таблицю коефіцієнтів УЄФА за п'ять сезонів 2008/09-2012/13, яка визначає представництво країн у еврокубках-2014/15, кияни повинні стартувати з 4-ої кваліфікації Ліги Європи, іменованої «плей-офф раунд», де будуть розігруватися путівки в групову стадію турніру. Однак результат фіналу цьогорічної Ліги Європи («Бенфіка» - «Севілья»), а також підсумкова турнірна таблиця чемпіонату Іспанії можуть дозволити «Динамо» напряму потрапити в основну сітку турніру.

Фото: footboom.com

Такий перерозподіл старту «біло-блакитних» у єврокубках-2014/15 відбудеться у випадку, якщо «Динамо» стане володарем Кубка Украіни-2013/14, а також при виконанні хоча б однієї з двох таких умов:



- «Бенфіка» стає переможцем Ліги Европи-2013/14

- «Севілья» у підсумковій турнірній таблиці чемпіонату Іспаніі-2013/14 буде знаходитися не нижче п'ятого місця

Справа в тому, що «Бенфіка», ставши в цьому сезоні чемпіоном Португалії, забезпечила собі право виступати в груповому турнірі Ліги чемпіонов-2014/15. Де і виступатиме, навіть у разі перемоги в фіналі нинішньої Ліги Європи. Але, в той же час, згідно з регламентом, одне з місць у груповому турнірі Ліги Європи зарезервовано для переможця цього турніру. Таким чином, «Бенфіка» своєю перемогою у фіналі Ліги Європи по суті «звільнить» (не заповнить) одне місце в груповому етапі цього турніру наступного сезону. І це місце займе володар національного Кубка в країні, яка розташовується на 7-му місці згаданої вище таблиці коефіцієнтів УЄФА за п'ять сезонів 2008/09-2012/13 - цю позицію займає саме Україна.

У разі ж поразки у фіналі Кубка України, «Динамо» при будь-якому збігу обставин буде стартувати в Лізі Европи-2014/15 з плей-офф раунду кваліфікації, оскільки, згідно з регламентом УЄФА, в цьому випадку кияни будуть виступати в єврокубках не як фіналіст національного Кубка, а як команда, що зайняла 4-е місце в чемпіонаті України.

Додамо, що всього від України в єврокубках наступного сезону зіграють шість команд: дві - в Лізі чемпіонів і чотири - у Лізі Європи.