- Насамперед, хочу сказати спасибі всім, хто прийшов сьогодні, у день пам'яті про Валерія Васильовича Лобановського. Ось уже 12 років минуло, як він нас покинув... Ми про нього пам'ятаємо, шануємо його. Я вдячний всім людям, які прийшли вшанувати його пам'ять, і вболівальникам, і хлопцям з дитячої спортивної школи, які були практично в повному складі, і політикам, які сьогодні прийшли. Я вдячний усім людям, які пам'ятають, шанують метра. Він буде вічно жити в наших серцях. Ми повинні пам'ятати людину, яка стільки для нас зробила. Якщо у нас не буде пам'яті, у нас не буде майбутнього.
- Ігоре Михайловичу, які у вас очікування від фінального матчу?
- Звісно, я вірю в свою команду і сподіваюся, що Кубок врешті приїде до нашого міста. Думаю, такі ж очікування у нашого супротивника, адже ніколи не буває багато перемог. Єдине, що мене бентежить, це те, що, наскільки мені відомо, станом на цю хвилину матч планують проводити без глядачів. Це нонсенс! Я це не можу підтримати і не розумію, чому так має бути. Таким рішенням ми розписуємося у своїй власній безпорадності.
Так, у країні відбуваються трагічні події. Але я неодноразово говорив, що з допомогою футболу ми повинні об’єднати країну. І нам це вдається. Погодьтеся, матчі, проведені на «Олімпійському», показали, що ми можемо це зробити. Під час матчу з донецьким «Шахтарем» ми зробили яскраве об’єднуєче модульне шоу. Нас підтримують ультрас усіх без винятку клубів, і я запевняю вас, що якщо на сьогоднішній день органи правопорядку не можуть взяти відповідальність на себе, то я, як президент клубу «Динамо» Київ можу гарантувати повну безпеку вболівальників на трибунах стадіону в Полтаві. У всякому разі, я гарантую порядок з боку вболівальників «Динамо». Матч пройде в гарній, дружній обстановці.
- Ви вже спілкувалися з представниками ФФУ з цього приводу або робите цю заяву вперше?
- Події останніх днів не дозволяли мені зробити подібну заяву. У мене трапилася трагедія особистого характеру, тому вважайте, що я роблю заяву через вас, журналістів. Я ще раз хочу попередити ФФУ, що вони роблять дуже велику помилку і вони риють самі собі яму, з якої вибратися їм буде неможливо. Позбавити вболівальників можливості дивитися і підтримувати свої команди у фіналі Кубка України – це підписатися у власній безпорадності.
Сьогодні ми проводимо відкрите тренування, на яке прийшло чимало вболівальників. Але ми не ставили додаткову охорону, ми нікого не перевіряли. Ми розуміємо, що зараз вболівальники більш свідомі і більш патріотичні, ніж ті люди, які б’ють себе в груди і кажуть, що вони – патріоти. Тому я ще раз наполягаю на тому, щоб Федерація футболу відреагувала, почула нас голос і прийняла рішення, і матч все-таки пройшов з глядачами. Якщо ФК «Динамо» Київ повинен відповідати за безпеку проведення цього матчу, ми готові повністю взяти на себе цю відповідальність і гарантувати, що цей матч буде проведено за всіма нормами безпеки. Якщо вони можуть самі забезпечити порядок завдяки правоохоронним органам, а не ховатися в кущі – ми теж підтримаємо їх у цьому і надамо всіляку допомогу. Фінал без глядачів – це не фінал, це пародія на футбол!
- Завтра вранці ультрас «Динамо» збираються прийти до Будинку футболу на мітинг протесту. Як ви думаєте, чи може це якимось чином вплинути на ситуацію?
- Я про це дізнався так само, як і ви. Я спеціально сьогодні приїхав на роботу. У зв'язку з певними обставинами я навіть не був на кладовищі, але вибачився перед Адою Панкратівною і пообіцяв їй, що приїду на могилу до Валерія Васильовича на наступний день. Але я сьогодні спеціально приїхав в клубний офіс, розмовляв з ультрас, вмовляв їх цього не робити. Однак вони настільки обурені, що вони навіть мене закликали до того, аби київське «Динамо» не поїхало на цей матч.
Я не ставлю такий ультиматум, буде наша команда грати чи не буде – це вже неспортивний принцип. Вболівальники «Шахтаря» і «Динамо» опинилися в однакових умовах. Суть в тому, що тисячі людей не зможуть прийти на стадіон, і ці хлопці
(показує на футболістів)
, які працювали весь рік для того, щоб завоювати Кубок, повинні грати за порожніх трибун. Хоча вони завжди кажуть: «Ми граємо для глядачів».Ми можемо з таким самим успіхом провести матч тут або навіть на нашій тренувальній базі – не має значення. Навіщо створювати такі складності, їхати в Полтаву, якщо матч все одно без глядачів?! Давайте проведемо матч в Донецьку або Києві.
- Чи можна стверджувати, що перемога у Кубку України врятує для київського «Динамо» сезон?
- Ні в якій мірі. Сезон це не врятує. І я це сказав футболістам. Сезон провальний, це однозначно. Звісно, ми зробимо висновки. Якщо ми завоюємо Кубок, це лише трохи скрасить ті невдачі, які нас підстерігали останнім часом. Київське «Динамо» апріорі не може займати ні четверте місце, ні третє. Ми повинні боротися тільки за перше місце, На жаль, останні два сезони були провальними. Я з себе відповідальності не знімаю, тому що я призначаю головного тренера, і, перш за все, відповідальність лежить на мені. Отже, мій вибір був неправильним. У нашому клубі гравці не можуть поскаржитися на те, що у команди чогось не вистачає, або те, що команда тренується в поганому настрої, їм вчасно не виплачується заробітна плата, або вони не літають на матчі у окремих комфортабельних літаках. Навпаки, ми допомагаємо іншим клубам, щоб зберегти наш чемпіонат. Я це продемонстрував, коли нас не зміг прийняти «Іллічівець». Ми могли просто не поїхати на гру і здобути три очки. Я оплатив літак, готель для цієї команди, сплатив всі витрати при їх проживанні. Те ж саме я зробив у ситуації з «Таврією». Я стояв біля витоків нашого футболу і хочу будь-якими шляхами його зберегти. Не для себе особисто, а для численних шанувальників футболу. І кількість людей, які прийшли сьогодні на тренування в цей непростий час, зайвий раз мені додає сил, щоб продовжували займатися цим і зберегли наш футбол. Повірте мені, якщо в Україні помре футбол, нам буде дуже важко піднятися з колін.
- Чи може позитивний для «Динамо» результат фіналу Кубка України вплинути на долю Сергія Реброва в клубі, і він залишиться на посаді головного тренера?
- Давайте ми не будемо піднімати сьогодні це питання. Як правильно сказав сам Сергій на одній із прес-конференцій: «Мене це абсолютно не хвилює, але бентежить хлопців». І я не хотів би, щоб у них перед фіналом були думки, чи залишиться Ребров, чи ні. Пройде фінал, тоді і будемо робити висновки і приймати відповідні рішення.
- «Динамо» давно не проводило тренувань, відкритих для вболівальників. Чия це ініціатива?
- Сергія Реброва.
- Чи будете ви присутнім у Полтаві на фінальному матчі?
- Звичайно.
- У ЗМІ з'явилася інформація, що компанія UFI просто не встигне надрукувати квитки, навіть якщо матч все-таки вирішать провести з глядачами...
- Ви ж розумієте, що це дурниці. Такого не може бути. Якщо потрібно, я займуся цим питанням, та до кінця дня квитки будуть. Нехай перед нами поставлять таку задачу – надрукувати квитки. У нас завтра є цілий день. З тією швидкістю, як вони штрафують – нехай вони так само швидко вирішать всі ці питання. Я не можу нікому загрожувати, ми ж з вами не на Майдані. Ми сьогодні працюємо в законному полі. Але якщо Федерацією не будуть швидко прийняті рішення, я нічого не можу гарантувати. Тому що таких обурених людей, як на сьогоднішній зустрічі, я не зустрічав дуже давно. Думаю, що серед донецьких вболівальників настрої такі самі. Тому що вболівальники різних команд мало чим відрізняються один від одного.
Продовження інтерв`ю читайте ТУТ.