«Я б вже зараз призначив Реброва головним тренером» — Леоненко про сьогоднішній фінал

Динамо Київ 15 Травня, 12:06
Колишній форвард київського «Динамо» та збірної України Віктор Леоненко поговорив з Gazeta.ua напередодні сьогоднішнього матчу «Динамо» - «Шахтар». Команди зустрінуться у фінальному матчі Кубку України. Матч відбудеться в Полтаві і розпочнеться о 20.00. Онлайн вестиме наш портал.

Полтава — правильне місце проведення поєдинку?

- Я б заперечив. Місцевий стадіон вміщує близько 30 тисяч глядачів. Цього достатньо, якби в фіналі грали «Шахтар» та «Чорноморець» як торік. Але «Шахтар» — «Динамо» — не той випадок. Я розумію, що поєдинок взагалі міг відбутися без глядачів — у нас же в ФФУ любителі якісь сидять. Добре, що стадіон таки порожнім не буде.

Моя думка: вирішальні матчі Кубку України має приймати головна арена столиці — «Олімпійський» у Києві. Так, як у Англії, Італії чи Німеччини. І яка різниця грає в фіналі столичний клуб чи ні.

Сергій Ребров, якщо виграє Кубок, очевидно буде затверджений на посаді головного тренера «Динамо». Це правильно?

- Я б це рішення прийняв ще до до гри. Ребров знає англійську. Думаю, гравці його поважають. Що заважає зробити це призначення уже зараз? Утім, думаю, якщо Сергія і не залишать головним тренером, то далі він все одно працюватиме у тренерському штабі. Принаймні як перекладач.

Які основні ігрові риси у «Динамо» Реброва?

- На це запитання можна буде відповісти тільки після гри в Полтаві. Не вважаю поєдинки з виснаженим «Чорноморцем» та Маріуполем, який взагалі про футбол не думав, показовими.

Ребров намацав основну пару центральних захисників: Даніло Сілва — Драгович. Думаю, нічого не змінюватиме. У воротах — Шовковський, який, до речі, дасть перевагу «Динамо», якщо справа дійде до серії пенальті. Я б ще дав шанс Калитвинцеву і випустив його у стартовому складі. Але це така справа — вирішувати Реброву.

Які висновки може зробити Ребров після програного матчу «Шахтареві» 16 квітня?

- Треба краще грати в обороні. Візьміть Вукоєвича. Людина сидить на дупі і намагається відібрати м'яч. Підкат — остання справа. Це означає, що ти програв позиційно. Динамівцям дуже важливо не дати «Шахтареві» розбігтися. Раніше я говорив, що нинішній «Шахтар» тримається на трьох людях — Срні, Тейшейрі та Кості. Зараз додам сюди Тайсона, який грає дуже пристойно.

Чому в останньому очному матчі «Шахтар», який звик грати першим номером, сидів у засідці?

- Бо команда перебудовується. Для гри першим номером треба максимальна зіграність. Її поки що у «Шахтаря» немає. Але навіть поганий «Шахтар» може обіграти «Динамо». Той же Бернард вийде на 20 хвилин, 15 хвилин у нього нічого не виходитиме, а за 5 взяти і вирішити епізод. Тому я думаю, що лава запасних у «Динамо» зараз, можливо, довша, зате в гірників вона ефективніша.

Не зіграє за «Шахтар» Ракицький. Серйозна втрата?

- Так. Ярослав може відволіктися на зайві речі, як у грі з Маріуполем, але його уміння долучитися до атаки, зіграти через довгу передачу може не вистачити гірникам.

Хто сильніший — Луїс Адріано чи Мбокані?

- Скажу так: у «Шахтарі» Мбокані забивав би ще більше, ніж Адріано.

Наскільки важливим буде перший гол?

- Упевнений, якщо його заб'є «Динамо» — далі з боку киян буде «Сталінград». Навіть якщо Ребров проситиме не сидіти в захисті.