Іван Яремчук: «Четверте місце - це провал»

Динамо Київ 17 Травня, 15:44
Колишній гравець «Динамо» Київ Іван Яремчук поділився своїми враженнями від четвертого місця «Динамо», розповів про Блохіна та Реброва.

Колишній гравець «Динамо» Київ Іван Яремчук поділився своїми враженнями від четвертого місця «Динамо», розповів про Блохіна та Реброва.

- Як можна оцінити четверте місце динамівців? Одне слово — провал. Минулого сезону столичний клуб опустився на третю сходинку. Тоді здавалося, що гірше вже не може бути. Як виявилося, може. Чесно кажучи, дуже прикро за команду. Начебто й підбір виконавців непоганий, і збірники європейських країн представлені, а жодних колективних дій немає. Що казати, остання надія — на Кубок України, але в разі успіху це зможе лише трохи скрасити картину.

Читав слова президента клубу Ігоря Суркіса, який сказав, що в разі перемоги у фіналі Кубка дасть шанс Сергію Реброву попрацювати з командою на посаді повноцінного головного тренера. Було би цікаво подивитися на його роботу. Перспективний тренер, який пройшов серйозну школу в «Динамо», працював із багатьма сильними наставниками. Як показує практика, багато молодих спеціалістів досягають суттєвих результатів із командами, в яких раніше виступали. Якщо брати європейський футбол, то це Діє­го Сімеоне з «Атлетико», Пеп Гвардіола з «Барселоною». Якщо подивитися на вітчизняну першість, то це Василь Сачко з «Ворсклою». Не треба боятися давати дорогу молодим — як футболістам, так і тренерам.

Яка роль Олега Блохіна в останніх результатах команди? Олег Володимирович сам по собі складна людина. Не знаю, як він знаходив спільну мову з підопічними, який був психологічний мікроклімат в колективі. Блохіна хотіли звільнити й після минулого сезону, й після осінньої частини цього сезону, але Ігор Суркіс сподівався, що екс-тренер зможе щось створити. На жаль, дива не сталося. Результату довгий час не було, терпець президента урвався, тож звільнення Блохіна стало цілком очікуваним і, вважаю, виправданим.

Що думаю з приводу іноземного спеціаліста? Зараз у нас така ситуація в країні, що мені тяжко уявити, хто із серйозних закордонних тренерів може приїхати в Україну.

Не був усередині команди, мені складно сказати, чи проб­лема в дорогих легіонерах, чи у чомусь іншому. Але, може, у цьому є доля правди: судячи зі сторони, іноземці не відпрацьовують свої шалені зарплати. Я присутній на кожному домашньому матчі «Динамо», та не бачу якогось великого бажання, індивідуальної майстерності, обводок, аби гравці брали на себе відповідальність. Усе якось монотонно, як вийде. Так, виросла конкуренція в боротьбі за перші місця у чемпіонаті, підтягнулися «Дніпро» й «Металіст». Але невже в Києві колись було що-небудь схоже? Навіси якісь незрозумілі, буц туди в зону, а там як прийдеться. Один сумбур. Я знаю, що в «Динамо» завжди були швидкості, динаміка, футболісти вривалися, обводили, постійно загострювали, відтак завершували комбінацію. Окрім Андрія Ярмоленка, який намагається бодай якось освіжити гру, нічого путнього. Але й у цього виконавця забагато браку.

Зараз, разом із ветеранами «Динамо», відвідуємо різні місця, й люди кажуть, ось то була команда, а зараз нема на що подивитися. Обов’язково треба повертати славу моє­му рідному клубу!