Прес-конференція Ігоря Суркіса

Динамо Київ 18 Травня, 17:48
Президент «Динамо» Ігор Суркіс прокоментував призначення Реброва головним тренером «Динамо».

«Я зайшов у роздягальню і сказав, що головним тренером буде Ребров. Контракт підпишемо завтра вдень на три роки. Завдання традиційні для нього - перше місце, Кубок. Або друге місце і путівка в Лігу чемпіонів. Але при цьому необхідно, щоб була видна і гра. Якщо ці умови не виконуються, головний тренер зміниться. В минулому році я міг звільнити Блохіна, адже завдання не були виконані. Але враховуючи його хворобу, я дав йому можливість попрацювати. Він все робив чесно та порядно, але через якісь причини у нього не вийшло.

З сьогоднішнього дня я вірю, що у Сергія Станіславовича все вийде. Вірю, тому що це новий етап нашої роботи.

Я бачу, що минуло мало часу після відставки Блохіна, але приходжу на тренування і бачу іншу атмосферу і на тренуваннях, і в роздягальні. Все по-іншому. І результат відразу інший. У матчі з «Шахтарем», якби не один момент донеччан біля наших воріт, який ми привезли собі самі, у них би нічого не було. Тобто, команда відіграла так, як і повинно грати київське «Динамо» - пресингувати, виснажувати суперника та стрімко контратакувати, якщо суперник не дозволяє задавити його та забити гол одразу.

Особисто я йду у відпустку з поганим настроєм, я переживаю, тому що команда опистулася на те місце, яке для неї неприспустимо. Сьогодні ми бачимо, що при правильному професійному підході, повній самовіддачі команда вийде на якісно новий рівень. А якою повинна бути комманда? Ребров це чудово знає, він грав у команді-зірці 1999-го року і розуміє, який обсяг роботи йому потрібно виконувати та що потрібно виконувати команді, щоб досягти таких самих результатів. Якщо йому це вдаться, я впевнений, що буде результат і ми всі будемо йому аплодувати, коли згадаємо, що в нашій країні з’явився ще один легендарний тренер.

Якщо хтось з новачків потрібен буде Реброву, готові надати таку можливість. Але спочатку хотілося б розібратися з тими, хто у нас є. Я йому довіряю і готовий купувати новачків. Наскільки я знаю, Ребров хоче, щоб повернувся Рибалка, є Буяльський ще. Мехмеді у «Фрайбургу». Якщо його за 6 млн не буде викуплено до 30 травня, він повернеться до нас.

Чи залишиться Михайличенко? Це вирішуватиме Ребров. Будемо з ним говорити. Хочу, щоб він сам вирішував і ставив завдання спортивному директору. Ми не обговорювали це ще, але обговоримо. Треба подивитися, який у них контакт. У нас вже немає селекціонерів Біби і Муньтяна. Є вакансії і їх треба заповнити професіоналами.

Взимку він у відпустці був на стажуванні в «МанСіті» та «Боруссії», хоча міг поїхати у відпустку. У нього є бажання вчитися, мені це імпонує. Якщо буде так продовжувати, вірю, що у нього все вийде. «Динамо» - це команда, від якої завжди потрібні тільки перемоги».

Хочу підкреслити, що тренерський штаб, точно так само як призначення тренера за ієрархїією, - це прерогатива Сергія Станіславовича. Він просто повідомить мені, як працюватиме ієрархія «головний тренер і інші тренери всіх команд». Всі команди повинні йти та розвиватися в одному напрямку.

Я хочу підкреслити, що перед «Динамо» стоїть завдання лише перемагати. Але ці завдання потрібно ставити поетапно. Ми потрапили в Лігу Європи враховуючи, що «Вільєреал» виграв у «Сосьєдаду» і «Севілья» залишиться на п’ятому місці. Ми напряму потрапили в ЛЄ. За довгі роки це буде перший такий сезон, ле ми можемо спокійно підготуватися. Будемо на рівних умовах з тим же донецьким «Шахтарем», який потрапив напряму в Лігу чемпіонів. І ми не форсуватимемо підготовку до цих нервових матчів з ким би не грали, бо вони збивають команду з ритму.

Я бажаю «Дніпру» пройти цю «сітку». Запевняю, це дуже важко. Це вибиває команду не на один сезон, а на декілька. Тому що ти своєму конкурентові даєш велику перевагу: провести чотири матчі за величезної напруги через два дні на третій після літньої паузи – це психологічно важко. Це те, що відбулося з командою київського «Динамо». Ми програли ПСЖ та донецькому «Шахтареві» 4:1. Дуже важко грати через два дні на третій. Ще Валерій Васильович Лобановський говорив, що до осінньої сесії бажано щоб був тижневий цикл. Тому це перше місце не так важливо щоб потрапити в Лігу чемпіонів, а підготуватися до неї. Там важливо гідно виступити. Я сподіваюсь, що та підгрупа, яка нам попадеться в ЛЄ – ми відіб’ємось. Ми зобов’язані з неї виходити. Сергій Станіславович знає завдання. В першій нашій розмові він сказав, що команда апріорі не може бути на четвертому місці. Соромно працювати в команді, яка займає четверте місце. Я його підтримую. Найголовніше – він готовий це змінити.

Якщо ви думаєте, що для Сергія Станіславовича не працюватиме трансферна кампанія, то ви помиляєтесь. Якщо він схоче придбати або відпустити футболіста – це буде виконуватись. Але потенціал київського «Динамо» потрібно розкрити, а не накуповувати нових футболістів, щоб знов вони адаптувались і мені говорили «потрібен час». У Блохіна не вийшло через одну просту причину: він не зміг знайти спільну мову з тими футболістами, на придбанні яких він наполягав. Влітку відбувся унікальний випадок: придбали п’ять футболістів, з першого списку головного тренера і його селекційної служби. Їх потрібно було мудро адаптувати. І тоді вони грали б як Беланда, який відбирав м’ячі біля власного карного майданчику, як Ленс, який стелиться в підкатах, і Драгович грав би без залишку в 20 метрів. І якщо в Сергія Станіславовича за такий короткий це почало виходити – я впевнений, що наступного сезону в команді київського «Динамо» буде величезний прогрес. Якщо йому буде потрібно, щоб я потратив гроші на придбання нових футболістів, я це з задоволенням зроблю. Тільки щоб був результат.

В нас зустріч 23-го числа. Ми з ним поговоримо. Якщо він має бажання продовжити контракт – ми без розмов це зробимо. Він не це заслуговує. Потрібно доля початку розібратись з гравцями, які в оренді. Це Попов, Рубен, Мехмеді, Кранчар, Рибалка. Сергій Станіславович вже сказав, що Рибалка залишається однозначно. В нас в «Закарпатті» є Люлька та Буяльський. Мехмеді я б нізащо не продавав, але є з «Фрайбургом» контракт на 6 мільйонів з правом викупу. Чому Мехмеді і Рафаель визнаються найкращими гравцями Бундесліги, а в «Динамо» вони не грають? Ми хочемо зробити з них універсалів? Для чого перекваліфіковувати Мехмеді, який на своїй позиції забиває по 15 м’ячів? Його викликано до збірної Швейцарії – це багато про що говорить. Говорити, що селекція погано працює – буде невірним. Якщо «Фрайбург» не викупить Мехмеді до 30-го числа, ми з задоволенням заберемо його в команду. Нам потрібен такий гравець.

Є головний тренер і він підбирає під себе всю вертикаль. Спортивному директорові ставить завдання головний тренер. Ми обговоримо, чи залишиться Михайличенко.