Кожен третій гравець української Прем`єр-ліги - легіонер

Динамо Київ 21 Травня, 19:48
В цілому, в цьому чемпіонаті виступили футболісти 38 країн світу.

Майже третина футболістів, які зіграли в нинішньому чемпіонаті України, є легіонерами. Про це повідомив технічний директор Прем'єр-ліги Роман Руденко.

«В цілому за підсумками останньої національної першості на поле виходили більше 500 гравців, близько 170 з яких мають іноземне громадянство. Це третина всіх учасників змагань», -

уточнив він.

За статистичними даними, які містяться на офіційному сайті організації, найбільше представництво - 38 - у бразильців. Далі за кількістю йдуть серби (12), нігерійці, хорвати, грузини, румуни (по 9) і аргентинці (8).



За українські клуби також грали легіонери з Росії, Македонії, Франції, Албанії, Греції, Чехії, Австрії, Чорногорії, Вірменії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Португалії, Болгарії, Тунісу, Білорусі. Одним учасником представлені Естонія, Узбекистан, Латвія, Литва, Бельгія, Білорусь, Болівія, Голландія, Ізраїль, Ірландія, Кіпр, Німеччина, Польща, Фінляндія, Швеція, Конго, Туніс, Камерун, Гана, Нігер, Зімбабве і Сенегал.



Найбільше легіонерів грали в донецьких клубах «Шахтар» і «Металург» (по 16), ужгородській «Говерлі » (15), харківському «Металісті» (13), київському «Динамо» і дніпропетровському «Дніпрі» (по 12). Послугами лише одного іноземця (грузина Давида Таргамадзе) скористався маріупольський «Іллічівець».



Тренерський корпус команд Прем'єр-ліги представляли 5 зарубіжних фахівців: румун Мірча Луческу («Шахтар»), іспанець Хуанде Рамос («Дніпро»), росіянин Сергій Ташуєв («Металург»), болгари Ангел Червенков («Севастополь») і Микола Костов («Таврія»).