У день матчу Центральна Рада ПФЛ, враховуючи втрату спортивного принципу у зв’язку з різними умовами, у яких опинилися клуби Favbet Ліги 1, прийняла постанову про скасування переходу команд до другої ліги за підсумками змагань. Це означає, що «Динамо-2» у будь-якому разі збереже за собою прописку у 1-й лізі і на наступний сезон.
У порівнянні з попереднім матчем проти «ФК «Суми», який завершився розгромною перемогою «біло-синіх», Олександр Хацкевич зробив чотири заміни у стартовому складі своєї команди.
Через дискваліфікацію пропускав матч Цибульник, на лаві запасних опинились Антон Братков та Сергій М’якушко, які вчора та позавчора брали участь у спарингах молодіжної збірної України проти Молдови. Також на лаві запасних зустрів стартовий свисток Олег Маїк. Замість них зі старту поєдинку грали В’ячеслав Лухтанов, Іван Спічка, Віталій Каверін та Євген Морозенко.
Ігрові аспекти
Динамівці розпочали зустріч досить активно, і вже на шостій хвилині нанесли перший акцентований удар у площину воріт . Це Чорноморець підключився до атаки і наважився на удар у дальній кут з поза меж штрафного майданчика. На 13-й хвилині динамівці могли відкривати рахунок, коли Савченко прийняв м’яч на куті штрафного майданчика та з розвороту пробив по воротах.
Напруженою виявилась заключна п’ятихвилинка першої половини зустрічі. Після передачі Хльобаса Гемега отримав шанс вийти на рандеву з голкіпером, однак у останній момент вирішив ще раз прибрати захисника і втратив можливість для удару. За хвилину динамівці заробили штрафний удар у 20-ти метрах майже по центру від воріт. Виконувати стандарт взявся Спічка і пробив над поперечиною.
На початку другого тайму картина гри особливо не змінилася. Можливо, на гравців дещо вплинула спекотна погода, а можливо постанова від ПФЛ, але м’яч ще рідше доходив як до одних воріт, так і до інших. Проте побільшало боротьби, порушень правил, жовтих карток та пауз у грі.
Головний тренер «сталеварів» Вадим Плотніков першим почав оживляти гру замінами. Першу, змушену заміну він провів у першому таймі. На 64-й хвилині на полі з’явився Олександр Акименко, а за кілька хвилин його тезка Батищев. Ще за кілька хвилин «Сталь» повела у рахунку, коли Акименко вдало зіграв на добиванні, відправивши м’яч у сітку з кількох метрів, завершивши затяжну атаку гостей.
До речі, у попередньому матчі «Сталі» з «Динамо-2» Акименко грав з перших хвилин та виконував функції капітана. Цього разу йому вдалося відзначитись усього через п’ять хвилин після свого виходу на поле.
Олександр Хацкевич зреагував на пропущений м’яч, кинувши у бій Сергія Мякушко та Олега Маїка. Проте хід гри продовжували контролювати гості. Вони не стали всією командою відходити у захист, а продовжували масовано переходити на половину поля динамівців. Одного разу «сталевари» ледь не підловили динамівців на контратаці. В результаті обрізки Лухтанова на правому фланзі чужої половини поля Акименко та Сікорський вийшли два в один на ворота «Динамо-2». Акименко відкотив на Сікорського, але той не влучив у ворота.
Ключовий момент
Динамівці врятувались від поразки на першій компенсованій хвилині. Хльобас після передачі Мякушко увірвався до штрафного майданчика лівим флангом, але його не за правилами зустрів захисник. Сам постраждалий і реалізував пенальті, відправивши м’яч точно в кут воріт.
Вже на останній, п’ятій компенсованій хвилині Гордя наважився на удар метрів з 30-ти, м’яч, пролетівши по дивовижній траєкторії, струснув поперечину та вилетів за межі поля, після чого пролунав фінальний свисток.
Топ-персона
Рятівником «Динамо-2» став Дмитро Хльобас, який заробив пенальті і сам же його реалізував. Цей м’яч став для динамівського нападника четвертим у сезоні.
1-а ліга. 29-й тур.
22.05.2014. Київ. Стадіон «Динамо» ім.. В. Лобановського
«Динамо-2» - «Сталь» - 1:1 (0:0)
«Динамо-2»: Волинець, Чорноморець, Лухтанов, Спічка (Мякушко, 71), Трубочкін, Ягодінскіс (к), Гемега (Панфілов, 85), Каверін (Маїк, 71), Савченко, Морозенко, Хльобас.
«Сталь»: Комарницький, Тимофеєнко (Єрмаков, 27), Максименко, Солдат, Хромих, Леонов, Колінс (к), Батюшин (Батищев, 65), Поступаленко (Акименко, 63), Трояновський (Гордя, 77), Сікорський.
Голи: Хльобас (90+1, з пенальті) – Акименко (69).
Попередження: Трубочкін (9), Каверін (47), Лухтанов (64) – Гордя (90+1)