Олег Саленко: «Шанси збірної України вийти на Євро - 2016 - досить високі»

Динамо Київ 26 Травня, 06:55
Колишній форвард київського «Динамо» Олег Саленко на сторінках газети «Команда» поділився враженнями від недавнього товариського матчу між збірними України та Нігеру і оцінив перспективи української національної команди у відбірковому циклі Євро-2016:

Колишній

форвард київського «Динамо» Олег Саленко на сторінках газети «Команда» поділився враженнями від недавнього товариського матчу між збірними України та Нігеру і оцінив перспективи української національної команди у відбірковому циклі Євро-2016:

- Товариські матчі проводяться в основному для того, щоб тренерський штаб міг отримати інформацію про стан і можливості своїх підопічних. Думаю, що гра з Нігером такої інформації дала небагато. Для цього потрібно було вибирати суперника посильніше. Якби опонентом була, наприклад, Нігерія, то користі від поєдинку було б більше. Такі ж збірні, як Нігер, українська команда може обігравати «з півкроку».

Втім, матч вийшов складним в плані організації, тому й підготовка до нього носила, мабуть, кілька зіжмаканий характер. Спочатку мова взагалі йшла про двосторонку. Але добре, що в підсумку вдалося знайти суперника, таки двостороння гра - це не двобій, це продовження тренувального процесу.

Невисокий статус збірної Нігера, напевно, вплинув на те, що українці не змогли як слід налаштуватися. Правда, ті футболісти, які вперше грали за збірну, проблем з мотивацією не відчували. Про основних же виконавців цього не скажеш. В принципі, так було в усі часи. Ось і зараз дебютанти «синьо -жовтих», такі, як, наприклад, Ордець і Болбат, діяли з величезною самовіддачею і невипадково відзначилися відповідно голом і гольовою передачею. А взагалі такі матчі як ніби спеціально призначені для того, щоб перевіряти кандидатів. Тренери отримали можливість не тільки побачити новачків у справі, а й поспілкуватися з ними в ході тренувального процесу, що теж важливо.

Що стосується самого поєдинку, то кинулося в очі велика кількість порушень правил з боку нігерців. Це наслідок нестачі майстерності. Здоров'я є, сил багато, а техніки, виконавської майстерності - мало. Взагалі така гра властива африканському футболу. У тих збірних, в яких грає багато футболістів, які представляють європейські клуби, вже навчилися вести боротьбу за м'яч більш чисто, але про Нігер цього не скажеш. До того ж, я думаю, представники гостей, для яких це був перший виїзд до Європи у складі національної команди, горіли бажанням себе показати, тому я б не здивувався, якби вони діяли ще жорсткіше.

Ну а для наших виконавців це був останній матч сезону, що не могло не позначитися на їх діях. Втім, для тих, хто хоче завоювати місце в національній команді, ніяких знижок бути не може.

Сподіваюся, що спаринг з Нігером стане хоч маленьким, але все ж кроком на шляху до фінального турніру Євро-2016. Шанси на потрапляння туди на цей раз у нас будуть, думаю, досить високі. У групі є одна команда-фаворит - Іспанія, а другу пряму путівку «синьо-жовті» мають забронювати за собою.