Анатолій Тимощук: «Я вважаю себе українцем і не збираюся міняти свій паспорт»

Футбол України 31 Травня, 14:04
Футболіст розповів, про життя та роботу в Росії.





- Анатолію, зараз ви граєте у пітерській команді, в Росії. Ви з Західної Україні, і чи не єдиний у збірній України розмовляєте щирою українською мовою. Зараз, зважаючи на політичну ситуацію між Росією і Україною, як складається ваше життя у Санкт-Петербурзі?



- Не бачу ніяких проблем в своєму житті в Санкт-Петербурзі, тому що там люди люблять і ставляться до мене повагою. Не було такого, щоб я щось від когось почув у свою адресу. Що стосується мови, то українська для мене -рідна мова. В сім'ї, з батьками, з дітьми, з дружиною я розмовляю суто українською. Тому пишаюсь тим, що я українець, і роблю свою справу на футбольному полі.



- Я переконана, що ви дивитеся російські канали і бачите, яка йде антиукраїнська пропаганда. Що ви відчували, коли жили в Росії під час подій у Криму? Коли було вторгнення росіян в Крим?



- Не дуже легко знаходячись далеко від дому, бачити ту інформацію, яка все-таки не є правдивою.



- Ви розуміли, що це неправда?



- Так, тому що я спілкувався з багатьма людьми, з рідними, які живуть в Україні, з друзями, які мешкають в Донецьку. Тому я розумію, наскільки ця інформація не є правдою. Намагався не дивитись телевізор та не звертати уваги на якісь чутки. Спирався лише на ті факти, які надавали друзі.

- Ваші діти розмовляють українською, російською. А народилися взагалі за кордоном. Вони відчувають себе українками?



- Вони багато часу проводять у Мюнхені, інший час проводять зі мною у Санкт-Петербурзі. Для них рідна мова – українська, на другому місці – німецька, далі - англійська. І потім вже російська. Я своїм дітям хочу дати найкраще і вони це знають. Якщо ви запитаєте, вони вам скажуть, що вони – українки.



- Українським футболістам часто пропонують російські паспорти. Вам пропонували громадянство? Адже зараз росіяни полегшили українцям видачу російських паспортів.



- Такі чутки та пропозиції були, коли я вперше приїхав у Санкт-Петербург. Зараз всі знають моє ставлення до цього. Я себе вважаю українцем і не збираюся міняти свій паспорт, тому ніхто мені нічого не пропонує.