Колишній нападник «Чорноморця», київського «Динамо» і збірної СРСР Валерій Поркуян вважає, що кількість учасників в Прем'єр-лізі не повинно бути менше шістнадцяти.
Знаходячись у відпустці, футболісти вперше в своїй кар'єрі зіткнулися з ситуацією, коли про найближчі плани говорити з великою часткою впевненості не доводиться. Через напружену обстановку в східній частині України сезон-2014/15 виявився якщо не під загрозою зриву, то з невтішною перспективою перенесення на більш пізній термін.
Про це та про багато інших нагальних питань, які хвилюють нині як пересічних уболівальників, так і керівників нашого футболу і власників клубів, розповів кращий бомбардир збірної СРСР на ЧС-1966 Валерій Поркуян у розмові з «СЕ».
- Відомо, що старт нового сезону в Прем'єр-лізі призначено на 26 липня. За яких обставин ви допускаєте зміни цієї дати?
- Якщо ситуація в країні буде залишатися напруженою. Події на Донбасі на старт нового чемпіонату можуть вплинути таким чином, що про футбол говорити не доведеться. У цьому випадку доцільніше було б почати сезон пізніше - аби все на сході України вщухло.
- Чи допускаєте варіант, при якому у разі продовження кризи в східній частині країни командам з Донецька, Маріуполя і Луганська доведеться проводити домашні матчі в безпечних містах?
- Цілком. Якщо це необхідно, то до такої практики обов'язково потрібно вдатися. Головне - безпека людей. Ну, і звичайно ж, важливу роль грає відвідуваність. Якщо грати в містах, де виступають команди нижчих ліг, то глядацький інтерес буде підвищеним.
- Стадіони в яких містах в разі потреби могли б стати тимчасовими домашніми аренами «Зорі», «Іллічівця», донецьких «Шахтаря», «Металурга» і «Олімпіка»?
- Хтось із п'яти донбаських команд може тимчасово використовувати стадіон в Миколаєві, хтось для цієї мети може вибрати Суми, а хтось і мій рідний Кіровоград, на затишній головній арені якого досить якісний газон. Якщо говорити про чемпіона країни, то свої домашні гри він може проводити у вже знайомих йому Черкасах. Це місто «Шахтар» уподобав, провівши там кілька матчів в кінцівці минулого сезону.
- Яка кількість команд, на ваш погляд, має бути в Прем'єр- лізі?
- П'ятнадцять-шістнадцять, не менше.
- Якщо припустити, що після зникнення «Арсеналу», пониження в класі «Таврії» і можливого зникнення з футбольної карти країни «Севастополя» в еліту з першої ліги зайде лише одна з двох команд, число учасників стане 14. За якою системою в такому випадку слід проводити чемпіонат?
- Так само , як і у всіх попередніх сезонах - у два кола. Якщо в майбутньому чемпіонаті зважаючи на незалежні від футбольної громадськості причини буде брати участь чотирнадцять клубів, то в сезоні-2015/16 можна знову повернутися до більш звичного європейського варіанту в шістнадцять учасників.
- Як вважаєте, чи потрібні в Прем'єр-лізі додаткові асистенти арбітрів?
- Не думаю, що від їх наявності у матчах Прем'єр-ліги щось стане краще. Адже в переважній більшості випадків вони не служать помічниками для головних арбітрів, а лише посилюють проблему. Якби було навпаки, то інша справа. А так як було безліч суддівських скандалів, так і залишилося. Ні, додаткові асистенти не потрібні.
- Чи є побоювання, що напружена ситуація на сході України покладе початок зниження кількості легіонерів в нашому футболі?
- Якщо навіть так і станеться, то нічого страшного в цьому не бачу. Нехай ростуть наші футболісти, яких, я впевнений, в Україні вистачає. Раніше ми ж якось обходилися без легіонерів, і було нормально.