Євген Красніков: «Із 12-ма командами чемпіонат буде більш яскравим»

Футбол України 6 Червня, 20:15
Колишній спортивний директор харківського «Металіста» Євген Красніков в інтерв’ю «Футболу 24» поділився побажаннями щодо формули наступного чемпіонату.

Колишній спортивний директор харківського «Металіста» Євген Красніков в інтерв’ю «Футболу 24» поділився побажаннями щодо формули наступного чемпіонату.

- Євгене, в Україні важко назбирати 16 команд із відповідним фінансовим забезпеченням для Прем’єр-ліги. Як гадаєте, що робити в цій ситуації?

- Що більше команд буде в Прем’єр-лізі, то краще. Безперечно, потрібно відштовхуватися від фінансового стану клубів. Якщо назбирається таких 16 команд – прекрасно.

- Ви ж знаєте український футбол дуже добре і знаєте стан справ наших клубів. Вдасться назбирати 16 команд для Прем’єр-ліги?

- Це буде дуже важко через політичну ситуацію. Взагалі, це питання не футбольне, а політичне та економічне. Я готовий говорити суто про футбольний аспект. Для розвитку цього виду спорту потрібно 16 команд в Прем’єр-лізі. Але в нашій країні зараз непроста ситуація, про яку краще розкажуть політики та бізнесмени. Футбольним людям зрозуміло, що краще, коли є більше клубів, більше міст, більше футболу. Це те, що нам хочеться, але є реальна картина, проблеми у деяких власників клубів. Усе впирається у фінанси.

- «Шахтар» пропонує залишити в Прем’єр-лізі 12 команд. Погоджуєтеся, що для глядачів турнір у 4 кола із такою кількістю команд буде цікавішим, ніж у звичному форматі?

- Безперечно, якщо буде 12 команд, то чемпіонат буде більш яскравим, конкурентним, практично не буде прохідних ігор. Тим не менш, хотілося б, щоби футбол був по всій країні, в усіх регіонах. Тому я за 16 клубів.

- Якою ви бачите ситуацію із кримськими клубами?

- Це питання впирається в політичну площину. Усе вирішуватиметься в УЄФА. Хотілося, щоби «Севастополь» та «Таврія» грали в чемпіонаті України, а як воно буде – побачимо. «Севастополь» - цікава команда, симпатично виглядала, а «Таврія», взагалі, клуб із традиціями, перший чемпіон України. Буде шкода, якщо ці клуби покинуть наш чемпіонат. Але, повторюю, це політичне питання і не відомо, як воно вирішиться.

- Євгене, наостанок про те, чим ви нині займаєтеся?

- Я займаюся своєю дискваліфікацією. Подав документи у швейцарський суд, чекає розгляду справи. Це моя головна справа на сьогодні.

Гліб Ваколюк