Сергій СВИСТУН: "ФК "Кремінь" ще «сирий» і не готовий до боротьби за серйозні місця"

Футбол України 20 Вересня, 15:05
Наставник кременчуцького клубу розповів про ситуацію з відставкою та подальші плани будівництва команди.

- Сергію Володимировичу, як виник варіант із «Кременем»? Чому зважилися очолити колектив, який виступає в другій лізі?

- У принципі, «Кремінь» є частиною структури «Ворскли», тож, коли мені запропонували очолити команду з районного центру Полтавської області, я погодився. Тим паче, тоді я був вільний, тому ніяких перепон, аби працювати в Кременчуці, не бачив. До того ж, не потрібно нікуди далеко їхати, сім’я - поряд. Для мене це також має велике значення.

- Умови, запропоновані керівництвом кременчуцької команди, вас повністю задовольнили?

- Так. Адже я виріс у цьому місті, люблю його. Коли вступав на посаду головного тренера, мав серйозну розмову з президентом клубу, зрозумів, що пріоритетною метою є вихід до першої ліги. Тому в роботі з кременчуцьким колективом побачив перспективу, вона мене зацікавила.

- Після серії невдач завдання щодо підвищення в класі досі актуальне?

- Я й кажу, що перед початком першості ставилося таке завдання, проте, провівши кілька поєдинків, переконався, що цей клуб ще «сирий» і не готовий до боротьби за серйозні місця. Спочатку необхідно докорінно змінити команду, омолодити її. Певна річ, на це необхідний час. Був момент, коли довелося переговорити з керівництвом щодо мого майбутнього в «Кремені». Очільники висловили мені підтримку, відтак команду будуватиму поступово, крок за кроком.

- Тобто наразі ви маєте повний карт-бланш довіри з боку клубного керівництва?

- Вони мені довірили клуб. Сказали, працюй і надалі. Тобто так категорично я би це не називав, однак мені в Кременчуці довіряють.

- «Кремінь» під вашим керівництвом розпочав чемпіонат доволі непогано, перемігши в двох стартових поєдинках поспіль. Але надалі справи пішли не так успішно, тож команда скотилася у середину турнірної таблиці. Можете пояснити причини невдалих результатів?

- На мою думку, тут є кілька причин. По-перше, підготовчі збори провели неналежним чином. Якщо на емоціях у перших двох турах ми ще змогли перемогти, то потім позначилася втома та розслабленість футболістів. Вони переоцінили свої сили. У принципі, розглядаючи картину подій на полі загалом, можу сказати, що за грою ми нікому не поступилися, однак на результаті, на жаль, це позитивним чином не позначилося. Десь од нас і Фортуна відвернулася. Зробили певні виснов­ки, провели всекомандні збори, із хлопцями переговорили. Тепер, аби повернути нам удачу, необхідно працювати із ще більшою наснагою та наполегливістю. Зараз багато нових людей улилося в колектив. Ми й надалі переглядатимемо новачків і підсилюватимемося. Повірте, результат не за горами.

- Пане Сергію, в недавньому інтерв’ю ви сказали, що деякі гравці «плавили» вас. Із ними питання якось вирішили?

- Не можна так категорично говорити, що мене футболісти «плавили». Це необхідно довести. Але те ставлення, котре вони демонстрували на футбольному полі, змушує задуматися, чи варто ставити їх до складу, чи ні?

- А на початку сезону цього не було помітно?

- Мабуть, усе ж було. Але це робилося не так одверто.

- Наскільки зміни у ФК «Кремінь» будуть кардинальними?

- Ці зміни вже відбуваються. В останній грі проти «Макіїввугілля» в нашому складі з’явилося чимало нових гравців. І це - тільки початок. Незабаром команда значно зміниться.

- Скільки часу вам необхідно, щоби створити боєздатний колектив?

- Намагатимемося зробити це якомога швидше. Але зрозумійте, процес побудови хорошої команди вимагає часу, тому намагатимемося приділяти увагу кожній деталі, прискіпливо ставитися до кожного виконавця. Тим паче, за нас наразі виступає велика кількість молодих гравців, недосвідчених, і їм також потрібен час на адаптацію.

- Команда з Кременчука стабільно фінансується?

- Поки я тут, із цим проблем не було. Ми повністю впевнені в зав­трашньому дні.

- У 12 турі, в матчі з «Макіїввугіллям», ваші підопічні зіграли у суху нічию. Рахунок відповідає подіям на полі?

- Уже раніше із цього приводу давав інтерв’ю місцевим журналістам, отож і вам скажу, що так: у першому таймі гості володіли ініціативою, нам багато чого не вдавалося. Голкіпер нас кілька разів урятував. Тобто гра була рівною. Гадаю, перемогу могла здобути та з команд, котрій першою вдалося би відзначитися. У другому таймі ми мали більше можливостей для цього, в першому - вони. Можна сказати, що в матчі з «вугільниками» було два різних тайми. Утім, переконаний, що рахунок - закономірний.

- Як гадаєте, коли команда зможе підвищитися у класі?

- Я ж не чарівник. Спершу необхідно стабілізувати склад, награти його. А тоді вже піднімати голову й заглядати наперед.

- Можете назвати прізвища тих футболістів, котрі нещодавно поповнили «Кремінь»?

- Ми вже заявили Логінова. Той же Бацула та Ченбай, які недавно до нас приєдналися. Їм потрібен час, аби зігратися, зрозуміти тактичні дії команди. Більше про новачків сказати наразі не можу.