ФІФА скасувала інститут футбольних агентів.

Світовий футбол 12 Червня, 15:35
Система футбольних агентів скасована на конгресі ФІФА, який відбувся вчора в Сан-Пауло.

Конгрес проголосував за поправки до статуту ФІФА, в якому буде відсутній вираз «агент футболіста». Воно замінено на поняття «посередник».

З 1 квітня 2015 року, коли почнуть діяти нові правила, права на футболістів зможуть належати тільки клубам або спеціально створеним компаніям, але не представникам гравців. З цього моменту посередники будуть зобов'язані реєструвати трансфери в своїх національних федераціях, а виникаючі суперечки будуть вирішуватися в цивільних судах.



Посередники не зможуть отримувати за свої послуги понад 2 млн доларів за одну трансферну операцію і більше 3 відсотків від річного доходу футболістів, що також має вдарити по агентам. Раніше ФІФА не обмежувала розмір агентської бонусу, а сума заробітку не могла перевищувати 10 відсотків.



Гравці та клуби повинні ставити до відома федерації про всі домовленості щодо винагород посередникам. Федерації, в свою чергу, повинні будуть щороку звітувати перед ФІФА. Також буде заборонено виплачувати бонуси за трансфери неповнолітніх футболістів, повідомляє джерело