Сьогодні у Києві керівники футбольних клубів української Прем'єр-ліги обговорювали формат майбутнього сезону УПЛ. Учасники висловилися за збереження 16 команд. Хоча наразі для цього не вистачає клубів
Як назбирати в УПЛ 16 клубів розповів експерт Святослав Сирота.
- Повністю погоджуюся, що повинно бути не менше 16 команд, - каже Святослав Анатолійович
- Що, крім правильного використання клубного бюджету, для цього потрібно зробити?
- Зменшити апетит суддів. Заявочний внесок раніше була 250 тисяч доларів і більшість цих коштів йшли на оплату суддівства. Арбітрам потрібно зменшити платню. Якщо їм платити удвічі менше, то і внесок суттєво зменшиться. Затягнути паски повинні усі, а не тільки клуби та гравці.
- Якщо зменшити УПЛ до 12 команд, чемпіонат буде більш насичений цікавими матчами…
- Давайте порахуємо. В середньому у складі команди буде 5 українців – в якійсь 3, в іншій 7, так і виходимо на середнє число. Тож, при 12 командах УПЛ у нас в чемпіонаті гратиме 60 українських футболістів. І це на всю країну… Із них Михайлові Фоменко потрібно сформувати збірну – 25-30 гравців. Тобто, кожен другий, не залежно від його рівня, буде збірній. Це нонсенс, шлях в нікуди. Тому, я вважаю, що будь-яким шляхом потрібно зберегти 16 клубі в УПЛ. Треба зменшити внесок, вимоги до цих клубів. Зробити це хоча би на один сезон, щоб пережити цей непростий час.
- Але є ризик того, що в чемпіонаті буде дуже багато прохідних ігор…
- Один простий приклад. «Шахтар» у Черкасах тільки в додатковий час у матчі Кубка обіграв представника другої ліги. Нехай бюджети у них не великі, але «Олександрія», алчевська «Сталь», «Полтава» могли би грати в УПЛ. У будь-якому європейському чемпіонаті є 3-5 грандів, а інші клуби із дуже скромним бюджетом. І проблеми в цьому не має.