На відкритті мундіалю зібралися вісім президентів і Генсек ООН

Світовий футбол 13 Червня, 13:26
25-хвилинне шоу в день початку чемпіонату світу з футболу обійшлося організаторам в шість мільйонів євро. За кілька годин до відкриття в Сан-Паулу знову пройшли вуличні протести.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, президент ФІФА Йозеф Блаттер і вісім глав держав були присутні на відкритті чемпіонату світу з футболу в Сан-Паулу в четвер, 12 червня. Під час 25-хвилинного шоу більше 600 танцюристів представили три «скарби» країни - природу, її жителів і футбол. Поява на сцені американської співачки Дженніфер Лопес разом з репером Пітбулем і бразильської виконавицею Клаудією Лейтте ФІФА називає кульмінаційним пунктом церемонії відкриття.

На урочисте відкриття чемпіонату організатори витратили близько 6 мільйонів євро. Всього за матчем команд Бразилії і Хорватії на стадіоні стежили 62 тисячі осіб, у тому числі близько 1400 високопоставлених гостей.

Між тим, у першій половині дня на вулиці Сан-Паулу протестувальники вийшли в масках. В десяти кілометрах від стадіону вони зводили палаючі барикади, підпалювали урни зі сміттям і закидали поліцейських камінням. Ті, в свою чергу, застосували сльозогінний газ і гумові кулі.