- З перших днів збору видно, що тренерський штаб став приділяти менше часу простому бігу, замість цього з'явилося безліч різноманітних вправ із м'ячем. Можна сказати, що команда перейшла на нову тренувальну модель?
- Вона трохи відрізняється, але, якщо ви помітили, в ігрових серіях футболісти пробігають ненабагато менше, аніж раніше. У всякому разі, вчора гравці виконали навіть набагато більше бігової роботи, ніж раніше. Я не бачу в цих змінах нічого страшного. Навпаки, всім хлопцям подобається така робота з м'ячем, і вони з великим ентузіазмом її виконують.
- Чи буде перший збір якимось радикальним чином відрізнятися від другого? На першому зборі, як і раніше, акцент буде поставлений на закладення фундаменту фізичної підготовки?
- Так, як зазвичай, він закладається на першому зборі, у цьому плані нічого не змінюється. Напевно, у якомусь процентному співвідношенні тривалості тренувань, тривалості занять на техніку і тактику він буде відрізнятися, але не докорінним чином.
- Гравцям була надана можливість оцінювати інтенсивність тренувань. Чи робите ви значні корективи на підставі цих оцінок або існує чітка програма, від якої ви не відходите?
- Звичайно, є програма. Дійсно, ми коригуємо якусь роботу, але не особливо. Адже футболісти – люди недурні, вони розуміють, що якщо вони поставлять більшу оцінку за шкалою інтенсивності, то їм знизять навантаження. Звичайно, такого ми не допускаємо, ми самі бачимо по відношенню хлопців, що вони терплять і абсолютно нормально працюють.
- Рік тому під час літніх, а перед тим і зимових зборів під керівництвом Олега Блохіна, гравці дуже скаржилися на надмірні навантаження. Зараз навантаження знизилися?
- Хлопці завжди будуть скаржитися. Але на будь-якому передсезонному зборі потрібно виконати певний обсяг роботи. І я, будучи гравцем, теж скаржився на навантаження, ходив у компанії з друзями, тими ж футболістами-одноклубниками і теж скаржився. Навантаження і тоді були великі, але всі їх терпіли, всі розуміли, що без цього фундаменту протягом сезону буде дуже складно тримати той рівень, який вимагається. Зараз теж періодично хтось скаржиться на біль, але нічого страшного, всі розуміють, що це збори, і всі повинні через це пройти.
- Чи помітні зараз позитивні зміни у відношенні гравців до тренувань?
- І раніше футболісти, які були у відпустці, після перерви працювали з величезним бажанням. Зрозуміло, що всі скучили за футболом, всі хочуть грати, тому що вже цілий місяць не тренувалися. У цьому плані нічого не змінилося, але зараз видно, що хлопцям подобаються вправи з м'ячем, і вони з великим задоволенням їх виконують.
- Що в грі «Динамо» ви хотіли б змінити в першу чергу, які компоненти поліпшити, а які залишити такими, як є?
- У будь-якої команди завжди є якісь сильні і якісь слабкі сторони. Звісно, ми їх бачимо, і працюємо над ними.
- Зараз шанс проявити себе надано деяким гравцям, які минулий сезон провели по орендах. У якій мірі ви розраховуєте на інших динамівців, термін оренди яких закінчується цього літа?
- Що стосується тих футболістів, які зараз перебувають на зборах – так, ми даємо їм шанс проявити себе. Зараз відбудеться перший збір, будуть контрольні ігри – там ми будемо перевіряти їх, оцінювати їх рівень. Зараз ніяких претензій до їх роботи немає. Що стосується інших орендованих – у нас все під контролем, ми на зв'язку з президентом, всі ці питання вирішуємо. Тих, хто підняв рівень своєї гри, хто може підсилити команду, я із задоволенням візьму на збір, тільки за однієї умови, якщо в них буде бажання грати за «Динамо». Все-таки, деякі гравці, які пішли в оренду, не горять бажанням сюди повертатися. Думаю, немає сенсу їх повертати, якщо у них немає бажання грати за київське «Динамо».
- Як ви оціните виступ динамівців, які захищали кольори своїх збірних на чемпіонаті світу в Бразилії?
- Видно, що усі хлопці готувалися до цього турніру. Останні місяць-два навіть було видно, що вони багато працюють індивідуально, щоб підійти до чемпіонату світу в своїй кращій формі. На жаль, вони отримали не так багато ігрового часу. Мігел зіграв тайм, Джермейн сумарно теж, напевно, близько тайму, Віда і Вукоєвич поки взагалі не грали. Але попереду ще достатньо ігор, і я сподіваюся, що вони проявлять той потенціал, яким вони володіють, і те, до чого вони готувалися, вони виплеснуть на футбольному полі.
- Яка збірна вас поки що найбільше здивувала на чемпіонаті світу?
- Назву збірні Чилі і Уругваю. Уругвайці проявили стійкість в обороні і використали свої шанси в атаці. Але в першу чергу - Чилі. Вийти з такої групи вже після двох ігор, напевно, дуже складно. Але чилійці, дійсно, цього досягли заслужено, по грі.
- Які збірні ви особисто підтримуєте на мундіалі?
- Я вболіваю за ті команди, які представляють наші футболісти. Також мені імпонує збірна Німеччини, імпонувала і збірна Іспанії, але, на жаль, їх спіткала катастрофа. Зараз, напевно, їм складно розібратися, чому це сталося.
- Кого ви вважаєте фаворитами цього чемпіонату світу?
- Напевно, збірні Німеччини і Бразилії.
- На зборах досить несподівано з'явився Віктор Циганков. Якими ви бачите його перспективи в «Динамо»?
- На жаль, він чималу кількість часу пропустив через травму, через рецидив травми. Зараз його потрібно поступово підпускати до тренувань, що ми і робимо. Хлопець він молодий і, я вважаю, дуже перспективний. Будемо сподіватися, що він вийде на свій рівень, залікує травму і зовсім скоро буде тренуватися в загальній групі.
- Ви з ним вже розмовляли?
- Звісно, розмовляв. Молодим хлопцям важко адаптуватися і тренуватися з першою командою. Але по перших тренуваннях я побачив, що він нічого не боїться, не соромиться, показує той самий рівень, який він показував, виступаючи за молодіжний склад.
- Чи можуть бути залучені на другий збір інші футболісти з молодіжного складу або «Динамо-2»?
- Подивимось, адже до другого збору приєднаються всі збірники, які грали на чемпіонаті світу. Будемо вирішувати ближче до другого збору.
- Ви напевно знаєте, якою ви хочете бачити гру «Динамо» у новому сезоні. Наскільки вона буде відрізнятися від гри зразка минулого сезону?
- Ви подивитесь і побачите, зміниться вона чи ні. Ми стараємось, працюємо. Звичайно, якихось радикальних змін у порівнянні з грою кінцівки сезону, можливо, не буде. Тоді хлопці, дійсно, відчули в собі впевненість, гру, відчули, що вони вміють грати в футбол, і, напевно, в першу чергу, перемога над «Чорноморцем» у Києві дала цей поштовх. Наші гравці, дійсно, відчули себе вільніше, і з «Шахтарем» показували зовсім іншу гру.