Австрійський збір динамівців. День 6-й - 10 км і не менше!

Динамо Київ 25 Червня, 10:06
Влітку високогірний курорт Тіроль притягує велику кількість велосипедистів.

Дуже часто динамівці помічали їх по дорозі від готелю до тренувального поля.

У черговий тренувальний день, першими з динамівців на цьому зборі, велосипедами та захисними шоломами екіпірувались Рауль Ріанчо та Віталій Кулиба. Їхати з готелю до тренувального табору – саме задоволення, адже поле знаходиться аж на 200 метрів нижче за готель, і весь час доводиться спускатися вниз, майже не крутячи педалі. А ось у зворотному напрямку піднятися по силах далеко не кожному. Але динамівські фахівці з фізпідготовки зробили це, хоч багато хто з команди не вірив, що їм вдасться доїхати до «фінішу». На шлях назад до готелю вони витратили трохи більше за півгодини.

Повний контроль навантажень

На цьому підготовчому зборі футболісти мають можливість оцінювати рівень отриманого під час кожного тренування навантаження. Після закінчення заняття кожен гравець ставить оцінку за десятибальною шкалою. На основі цих оцінок тренери отримують певну інформацію про рівень навантажень та втоми футболістів та можуть, відштовхуючись від цих даних, корегувати тренувальний процес.

До речі, навантаження під час цього збору аж ніяк не менші, аніж були раніше. «За одне тренування кожен з вас пробігає у середньому по 10 кілометрів, тобто не менше, ніж під час матчів», - повідомив гравцям Сергій Ребров перед початком одного з тренувань. Ці дані наукова група у складі Олександра Козлова та Анатолія Крощенка відслідковує завдяки датчикам, які фіксуються на спеціальних пасках, які вдягають гравці перед тренуваннями.

Вдосконалення тактичних напрацювань

Перша частина ранкового тренування була присвячена силовим вправам. Після розминки гравці почали працювати на вже звичних станціях-тренажерах, встановлених уздовж кромки поля. Цього разу станцій було шість.

Друга фаза тренування почалась із гри у квадратах, а завершилось заняття тактичною вправою. Щоправда, цього разу вона виглядала дещо незвично – група атаки діяла практично без супротиву з боку захисників. Спрямоване таке тренування було на те, аби гравці удосконалили гру на своїх позиціях, а також злагодженість індивідуальних та командних дій, відпрацювали деякі комбінації до автоматизму.

Голкіпери завжди перші

На вечірнє тренування голкіпери прибули раніше за усіх інших гравців. Михайло Михайлов почав інтенсивне тренування, у якому взяла участь уся четвірка динамівських воротарів. Заняття у голкіперів дуже виснажливі, під час деяких вправ їм доводиться відбивати серії ударів майже впритул з усіх сторін.

Тим часом на великому автобусі прибули польові гравці, які після нетривалої розминки почали вправи, спрямовані на швидкі паси та удари. До цих вправ долучилися і голкіпери. 5 – 6 гравців швидко розігрували м’яч у дотик, переміщаючись по колу, і кожен з них почергово завдавав удару по воротах.

Потім гравці були поділені на дві команди для виконання тактичних вправ. Одна команда в зелених манішках, маючи чисельну більшість, атакувала, у той час як інша в червоних – оборонялася. Потім команди мінялись, але атакуюча команда все одно мала більшість. Завершилось тренування двох сторінкою на велике поле у рівних складах.

Якщо на початку заняття під час виконання вправи на передачі Рауль Ріанчо був незадоволений роботою гравців, наголошуючи на тому, що потрібна максимальна концентрація, то вже після двохсторінки Сергій Ребров похвалив своїх підопічних за самовіддачу. Черговий тренувальний день було завершено, проте Андрій Ярмоленко та Максим Коваль, на кілька хвилин залишилися на полі, аби пограти у пас, не опускаючи при цьому м’яч на землю.

Завтра у розкладі команди одне тренування, яке відбудеться вранці, а ввечері, о 18:00 за місцевим часом «Динамо» зіграє у Шваці з місцевою командою.