Президент «Динамо» прокоментував нову формулу чемпіонату, яку Прем'єр-ліга винесла на суд виконкому ФФУ.
« заявив в інтерв'ю «СЕ» в Україні» Ігор Суркіс
Уявіть команду, яка зайняла на першій стадії п'яте чи шосте місце, але відстала від четвертої всього лише на пару очок. За що вона буде боротися - тим більше, якщо до того моменту забезпечить собі значний відрив від переслідувачів? А якщо після 26 турів лідер чемпіонату настільки залишить позаду найближчого конкурента, що шість додаткових матчів у провідному квартеті не зможуть вплинути на стійкість його положення?
Не можна ж, зрештою перетворювати наш чемпіонат у клоунаду, над якою стануть сміятися у всьому світі! «Динамо» голосувало за стандартну формулу чемпіонату, нехай і розраховану на цей раз на менше число клубів. Якщо вже подовжувати чемпіонат, то не для механічного збільшення кількості матчів, а для загострення інтриги. Візьміть, наприклад, Бельгію: там після двоколового турніру відділяється і розігрує нагороди з путівками в єврокубки перша шістка.
Якщо ми хочемо проводити більше поєдинків за сезон, є сенс додати третє коло, визначивши в ньому жеребом господарів і гостей. Або залишити два кола, але з 1/8 фіналу Кубка країни грати всі стадії, крім вирішальної, з двох матчів. Проводять ж клуби в Англії з півсотні зустрічей за сезон - і нічого, не нарікають на долю.
Моя думка: не слід приймати рішення про формулу чемпіонату без грунтовного обговорення. Треба поговорити, порадитися, а не бездумно піднімати при голосуванні руки. Обговорювати турнірну схему повинні власники клубів, а не другі або тим більше треті особи. Ми повинні чітко розуміти, для чого змінюється звичний формат. Кажуть, що для більшої кількості матчів між лідерами. Але чи є впевненість, що після двоколового турніру на перших чотирьох місцях будуть «Динамо», «Шахтар», «Дніпро» і «Металіст»?