Генеральний директор «Дніпра» Андрій Стеценко вважає, що новий формат чемпіонату України не призведе ні до яких позитивних змін.
- За 22 роки не раз змінювалося кількість команд в елітному дивізіоні, проте жодного разу не ставилася під сумнів двохколова формула чемпіонату. Чи варто робити це зараз?
- Два кола зберігаються у всіх запропонованих варіантах турнірної формули. Питання лише в тому, що робити на другому етапі. Схему з трьома групами, яку нібито прийняла прем'єр-ліга, опитавши клуби, нас категорично не влаштовує. Якщо вже розділяти клуби на групи, то зовсім інакше. Потрібно придумати формулу, яка дозволяла б усім чотирнадцяти учасникам вести боротьбу за те чи інше місце в таблиці до останнього туру. Така позиція «Дніпра».
- Багато хто пам'ятає, що в сезонах 2000/01 і 2001/02 в класі найсильніших вже грало 14 команд, але тоді чемпіонат проводився за звичною схемою - у два кола...
- Не забув ті сезони і я. Ніяких проблем не було: формат передбачав 26 турів, кожен з яких був зіграний згідно з календарем. Інша справа, що при такій кількості учасників вийшло замало ігор, і завантаженість наших футболістів виявилася низькою.
- Чи не здається вам, що матчі другого етапу в групах, де будуть змагатися команди, що зайняли 5-8-е і 9-14-е місця, не привернуть глядацького інтересу, а самі учасники будуть позбавлені турнірної мотивації?
- Ми переконані, що на цьому етапі переважна більшість команд не матиме жодної мотивації. При такій формулі їх напевно чекає невтішна доля - догравати чемпіонат. Без інтересу, ні за що не борючись. Стало бути, турнір втратить свою привабливість для вболівальників. А ми ж граємо для них.
- Який варіант, на ваш погляд, могли б схвалити всі без винятку учасники чемпіонату?
- Вважаємо, що після двоколового турніру учасників було б доцільніше розділити не так на три, а на дві групи - з шести і восьми клубів. Шістка могла б боротися за медалі і право грати в Лізі чемпіонів і Лізі Європи, а у вісімці - визначалися б команди, які покинуть прем'єр-лігу.
У цьому випадку учасники, що зайняли місця з першого по шосте, проводили б двохколовий турнір, а для тих, хто розташувався з сьомої по чотирнадцяту позиції, можна було б придумати іншу прийнятну формулу. У такому випадку шістка команд мала б за сезон в цілому по 36 матчів, а при більш спрощеній схемі змагань (скажімо, при одноколовій системі) для вісімки ця кількість була б меншою - по 33.