Гендиректор «Дніпра»: «Формат чемпіонату з трьома групами категорично не влаштовує нас»

Футбол України 14 Липня, 09:20
Генеральний директор «Дніпра» Андрій Стеценко вважає, що новий формат чемпіонату України не призведе ні до яких позитивних змін.

Генеральний директор «Дніпра» Андрій Стеценко вважає, що новий формат чемпіонату України не призведе ні до яких позитивних змін.

- За 22 роки не раз змінювалося кількість команд в елітному дивізіоні, проте жодного разу не ставилася під сумнів двохколова формула чемпіонату. Чи варто робити це зараз?

- Два кола зберігаються у всіх запропонованих варіантах турнірної формули. Питання лише в тому, що робити на другому етапі. Схему з трьома групами, яку нібито прийняла прем'єр-ліга, опитавши клуби, нас категорично не влаштовує. Якщо вже розділяти клуби на групи, то зовсім інакше. Потрібно придумати формулу, яка дозволяла б усім чотирнадцяти учасникам вести боротьбу за те чи інше місце в таблиці до останнього туру. Така позиція «Дніпра».

- Багато хто пам'ятає, що в сезонах 2000/01 і 2001/02 в класі найсильніших вже грало 14 команд, але тоді чемпіонат проводився за звичною схемою - у два кола...

- Не забув ті сезони і я. Ніяких проблем не було: формат передбачав 26 турів, кожен з яких був зіграний згідно з календарем. Інша справа, що при такій кількості учасників вийшло замало ігор, і завантаженість наших футболістів виявилася низькою.

- Чи не здається вам, що матчі другого етапу в групах, де будуть змагатися команди, що зайняли 5-8-е і 9-14-е місця, не привернуть глядацького інтересу, а самі учасники будуть позбавлені турнірної мотивації?

- Ми переконані, що на цьому етапі переважна більшість команд не матиме жодної мотивації. При такій формулі їх напевно чекає невтішна доля - догравати чемпіонат. Без інтересу, ні за що не борючись. Стало бути, турнір втратить свою привабливість для вболівальників. А ми ж граємо для них.

- Який варіант, на ваш погляд, могли б схвалити всі без винятку учасники чемпіонату?

- Вважаємо, що після двоколового турніру учасників було б доцільніше розділити не так на три, а на дві групи - з шести і восьми клубів. Шістка могла б боротися за медалі і право грати в Лізі чемпіонів і Лізі Європи, а у вісімці - визначалися б команди, які покинуть прем'єр-лігу.

У цьому випадку учасники, що зайняли місця з першого по шосте, проводили б двохколовий турнір, а для тих, хто розташувався з сьомої по чотирнадцяту позиції, можна було б придумати іншу прийнятну формулу. У такому випадку шістка команд мала б за сезон в цілому по 36 матчів, а при більш спрощеній схемі змагань (скажімо, при одноколовій системі) для вісімки ця кількість була б меншою - по 33.