, повідомляє газета «Сегодня»
.Напередодні завтрашнього матчу за Суперкубок з «Динамо», в «Шахтарі» - надзвичайна подія. «Подаруночок» асистентові головного тренера «гірників» Олександру Спиридону до дня народження піднесли Тейшейра, Дуглас Коста, Фред, Дентіньо, Ісмаїлі і аргентинець Феррейра, які після суботнього «товарняка» з «Ліоном» (1:4) у Франції зникли з розташування команди. Підстава - їм страшно летіти в Україну зважаючи на події в країні, зокрема, збитого над нашим небом «Боїнга». До Львова на поєдинок з киянами «Шахтар» прилетів вчора без шістки втікачів.
«Потрібно пояснити, що сталося, - сказав нам коуч донеччан Мірча Луческу, з яким ми зв'язалися вчора ввечері. - Це не бажання гравців, це «робота» агентів. За кілька годин до початку матчу з «Ліоном» об'явився Кіа (британський агент іранського походження Кіа Жоорабхян. - Авт.). А після гри, в 2:00 ночі, він забрав наших гравців. Дуже талановитих - Тейшейру, Дугласа, Фреда. Інші не так важливі. Він хотів зробити те ж саме з Адріано, Ілсіньо, Марлосом, Тайсоном. Але вони відмовилися. Його мета - зробити футболістів вільними агентами, щоб заробити грошей. Це не правильно. Це алібі. Він хоче використати ситуацію в країні і взяти гравців безкоштовно. Але у них є контракти. У Феррейри інший агент. Але він теж хоче скористатися ситуацією. Хоча я говорив: «Ми будемо тренуватися і грати в Харкові. У Донецьк повернемося, коли там все налагодиться».
- На камбек гравців сподіваєтеся?
- Подивимося. Був уже приклад з Ілсіньо після виграшу Кубка УЄФА - те ж саме. Пішовши з «Шахтаря», він грав за аматорів, у четвертому дивізіоні Бразилії. Потім суд Лозанни ухвалив рішення про те, що він винен клубу 4 млн євро. Потім він вибачився, сказав, що хотів би повернутися, і зараз він дуже хороший гравець. Цей Кіа - мафіозі. Він буде продовжувати робити те ж саме в контексті Бернарда.
- Як тепер будете грати без цих футболістів?
- Ситуація неприємна, тому що все відбулося в останній момент. Після матчу з «Ліоном» гравці дають інтерв'ю: «Все добре, ми повертаємося, будемо працювати». А потім у готелі вже відбувається інша історія. Це агент, це мафіозі.
- У ЗМІ фігурує ще один агент - Жуніор Мендоза....
- Це справа рук Жуніора і Кіа. Треба звертатися до ФІФА, УЄФА.
- «Шахтар» - топ-клуб. Завдання залишаються колишніми?
- Я думаю про найближчі матчі. Всі хочуть використати цю ситуацію проти нас. Треба проявити характер.