Блохін забажав від «Динамо» компенсацію за дострокове розторгнення контракту

Динамо Київ 21 Липня, 16:59
Неприємність підібралася до столичному клубу звідти, звідки її не ждали зовсім. Як стало відомо журналістам з компетентних джерел у національній федерації, минулого тижня в Палату вирішення спорів ФФУ надійшла заява від екс-тренера «Динамо» Олега Блохіна, який висунув претензії до своїх колишніх роботодавців.

Неприємність підібралася до столичному клубу звідти, звідки її не очікували зовсім. Як стало відомо журналістам з компетентних джерел у національній федерації, минулого тижня в Палату вирішення спорів ФФУ надійшла заява від екс-тренера «Динамо» Олега Блохіна, який висунув претензії до своїх колишні

х роботодавц

ів.

Через свого юридичного представника Олег Володимирович збирається витребувати грошову компенсацію, на його думку, належну за достроковий розрив контракту. Нагадаємо, що Блохін був звільнений 16 квітня цього року, після домашньої поразки від «Шахтаря» - 0:2. Тоді до фінішу чемпіонату залишалося 4 туру, за втраченими очками столичний клуб займав 4-е місце, на цілих 10 пунктів відстаючи від дніпропетровського «Дніпра»...

Колишній тренер наполягає на виплаті йому круглої суми з шістьма нулями, вказуючи на неправомочність причин, за якими й було прийнято рішення про звільнення. Зокрема, Блохін і його представник вважають, що не можна вважати приводом для відставки невиконання вписаного в контракт зобов'язання наставника докладати всі зусилля для завоювання динамівцями золотих медалей і національного кубка в сезонах (2013/14- 2015/16), виходу в груповий етап Ліги чемпіонів (2012/13-2015/16) з наступним подоланням групового етапу і продовженням боротьби як мінімум у Лізі Європи.

Мовляв, хто доведе, що тренер не докладав зусиль для досягнення турнірних висот? А те, що жодне з поставлених завдань не виконав - тут вже вибачайте.

У цьому зв'язку доречним буде нагадати, що два неповних сезони (з вересня 2012-го по квітень 2014-го), проведених «Динамо» під початком Блохіна, стали чи не найбільш невдалими в пострадянській історії клубу. Раніше ніколи не опускалися нижче другого місця, «біло-сині» в 2013-м фінішували третіми, а через рік - четвертими, обидва рази пролетівши повз Ліги чемпіонів! І це незважаючи на рекордні за своїми витратами багатомільйонні придбання, на виконання всіх трансферних побажань наставника.

Як свідчить статистика, за час своєї тренерської каденції в столичному клубі Блохін не домігся жодного якого-небудь значимого для команди з такими багатими традиціями результату. Зате за Олега Володимировича вона вперше крупно програла в чемпіонаті країни (0:3, «Металісту») і добула лише одну (!) перемогу над представником трійки основних конкурентів (мова про ті ж «Металіст», «Шахтар», «Дніпро») .

Незважаючи на те, що Блохін своєю часом відверто хамським поведінкою по відношенню до мас-медіа налаштував проти себе всю журналістську братію, незважаючи на численні заклики ЗМІ і вболівальників розлучитися з тренером, котрий «розвалює «Динамо», президент столичного клубу Ігор Суркіс захищав того до останнього .

«Як Блохін за рік розвалив «Динамо»и(Istina.com.ua), «Чи піде Блохін у відставку?» (Ua.tribuna.ua), «Спонсори «Динамо» вимагають від Суркіса відставки Блохіна» (Zn.ua), «Блохіну в «Динамо» довірили бити антирекорди» (Comments.ua), «Фани наполягають на відставці Блохіна» (Vlasti.net) - Суркіс терпляче зносив ці та подібні їм заголовки, закривав очі на відверто непорядні вчинки Олега Володимировича (такі, наприклад , як відмова від послуг своїх помічників Олексія Михайличенка, Андрія Баля та Юрія Роменського).

Іміджеві втрати росли, а кількість титулів залишалася незмінною. Та й очки в скарбничку падали вельми скромно... Саме при Блохіні піарщики «Металіста» дозволили собі висловитися уїдливо про «Динамо»: нам належить битися з міцним середняком... (Sport.bigmir.net, 13.09.2013). Хто посмів би сказати таке про флагмана українського футболу ще три роки тому?

Усілякі спроби представників мас-медіа докопатися до суті проблем, що розривають команду, Блохін істерично припиняв.

- Чому ваша команда не рухається вперед?

- Команда рухається вперед! Те, що ми програли, не означає, що ми не рухаємося вперед. Так вийшло сьогодні, що поробиш...

- Але це ж не тільки сьогодні так вийшло.

- А коли ще?

- З «Генком» вдома, з «Зорею»... Мені що, всі поразки перераховувати?

- Ви хочете зняти Блохіна? Знімайте далі. До чого ви повертаєтеся? Провокуєте Блохіна? Давайте провокувати. Якщо хочете зняти, напишіть: «Знову команда не рухається». Ви ж бачите тільки погані моменти, а хороші не помічаєте... Якщо вам не подобається Блохін, напишіть про це. Я до цього вже звик. Ви мене не здивуєте.

- Дві поразки від «Генка»... Може, футболісти не хочуть, щоб ви з ними працювали?

- Без відповіді на це питання. Задайте його футболістам. Чого ж ви його мені ставите?

- Що ви сказали своїм підопічним у роздягальні після гри?

- Нічого. Сказав: «Допінг-контролю немає. Так що миємося, збираємося, готуємося до матчу з «Севастополем». Життя триває» (Fakty.ua, 29.11.2013).

Даремні діалоги, подібні до цього, на прес-конференціях київського тренера, на жаль, не були рідкістю.

Тепер кращий форвард в історії «Динамо» має претензії до свого колись рідного клубу, який підтримував його протягом усього цього непростого періоду, і репутацію якого він сам же і відправив у глибокий нокдаун. Тому відповідь на зовсім непросте питання - хто кому винен - ​​ще належить почути від Палати вирішення суперечок ФФУ.

Віктор ЖУРАВЛЬОВ

Переклад - 1927.com.ua