Сергій Палкін: «Шахтар» буде тренуватися і грати виключно в містах, визнаних УЄФА безпечними»

Футбол України 22 Липня, 17:12
Про те, що деякі легіонери «Шахтаря» не повернулися зі зборів разом із донецькою командою, досить багато говорилося в засобах масової інформації. Сьогодні ця тема залишається актуальною і навіть підігрівається в соціальних мережах.

Футболісти, які не повернулися, стверджують, що вони не залишили клуб, а просто побоюються ситуації, що склалася в Україні. За коментарями наш кореспондент звернувся до генерального директора ФК «Шахтар» Сергія Палкіна.





Сергію Анатолійовичу, питання безпеки гравців активно обговорюється в пресі. Причому саме через призму випадку з легіонерами «Шахтаря», що залишили розташування команди після завершення швейцарського збору. Якою вам бачиться ця ситуація?

– Хочу відразу підкреслити, що питання безпеки футболістів – це основний пріоритет нашого клубу. «Шахтар» буде базуватися, тренуватися і грати тільки в тих містах, де безпека команди гарантована. Природно, ніхто не збирається везти гравців туди, де йдуть бойові дії і взагалі є хоча б маленький натяк на небезпечність перебування. Щойно стався випадок із нашими гравцями, які вирішили не повертатися на територію України, мотивуючи це побоюваннями за своє життя і здоров'я, ми провели консультації з УЄФА і вже отримали відповідні документи.



Які саме?

– Нам офіційно підтвердили перелік українських міст, де з точки зору УЄФА є всі умови для безпечного проведення матчів найвищого рівня. Ним ми і станемо керуватися у своїй подальшій роботі. Крім того, УЄФА рекомендує нашим футболістам, що залишили команду, якомога швидше повернутися. Копії цих документів ми, зрозуміло, надішлемо гравцям та їх агентам.



Ви сказали про перелік міст, схвалених УЄФА...

– Так, це ті місця, де дозволені матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Таких зараз чотири: Київ, Львів, Дніпропетровськ та Одеса. Зараз ми вивчаємо плюси і мінуси кожного варіанту і розмірковуємо, де саме буде базуватися «Шахтар». Але в будь-якому випадку це буде одне з позначених міст.



Але була інформація про те, що «Шахтар» перебуватиме в Харкові?

– Дійсно, ми розглядали це місто як найбільш для нас відповідне. І навіть провели певну підготовчу роботу для того, щоб команда там жила, готувалася до ігор і проводила свої домашні зустрічі. Але, на жаль, Харків поки не потрапив до переліку УЄФА на проведення єврокубкових зустрічей. Якщо це відбудеться, ми повернемося до розгляду цього варіанта.



Коли буде ухвалено рішення про місце дислокації «Шахтаря»?

– Найближчим часом. Ми одразу ж оповістимо громадськість про рішення нашого клубу. При цьому я ще раз настійно звертаю увагу всіх на те, що «Шахтар» однозначно буде тренуватися і грати домашні матчі виключно в містах, визнаних УЄФА безпечними.