Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков в ексклюзивному інтерв'ю для 1927.com.ua розповів про свої враження від Суперкубку України, про те, де буде виступати Ротань і віру в Реброва.
- Які Ваші враження після матчу «Шахтар» - «Динамо»?
- Нажаль, рівень футболу, який продемонстрували обидві команди, на мій погляд, був жахливим. Величний стадіон у Львові, «забитий під зав’язку», як це завжди водиться у цьому чудовому футбольному місті, не відповідав тому, що ми бачили на футбольному полі.
- За рахунок чого «Шахтар» переграв «Динамо»?
- За рахунок використання тих можливостей, які йому підвернулись. Тому що, якщо ми почнемо згадувати моменти в цьому матчі, то не згадаємо жодного, окрім забитих м’ячів.
- Чи здивував Ребров своїми тактичними схемами?
- Ні. Все ж таки, цей матч потрібно, у більшій степені, відносити до відкриття сезону. Доволі багато було сказано з приводу горезвісного «весіннього футболу», що «ми тільки почали грати». Нажаль, я не побачив у багатьох футболістів справжнього бажання, справжнього завзяття, справжньої пристрасті, щоб проявити себе. Здавалось, що після всіх цих проблем з легіонерами, які у нас стались, багато футболістів відчули зменшення тиску на себе.
Чемпіонат України
- Ваш прогноз на чемпіонат…
- Без прогнозу. Ми зараз і близько не можемо представити собі, що у нас буде відбуватись у чемпіонаті. Причин дві. Політика та легіонерський фактор – це взаємопов’язанно. Ми не знаємо, якими складами будуть грати команди, хто взагалі дійде до фінішу в цьому чемпіонаті. У нас наразі є ряд команд, які далеко не факт, що дограють.
- Вчора, перед Суперкубком України, відбувся Виконком ФФУ. Як можете прокоментувати рішення Виконкому?
- Ви знаєте, можна було давати 90%, що самий цей, найпростіший варіант і буде прийнято. Це і мінімум суперечок, і загальноприйнята система. Я вважаю, що це неправильно. Я не згоден. Плюс, я не згоден, що такі справи розглядаються в режимі «П’ять хвилин швидко і тримайте, їжте та не забрудніться». Але, це футбольна влада, вона прийняла це рішення і нам із ним жити. Наразі вже немає чого сперечатись. Зараз треба відігравати цю систему і намагатись здобути хоч якісь дивіденди.
Єврокубки
- Як далеко може зайти луганська «Зоря» в Лізі Європи?
- Я не хочу говорити, що «Зоря» вилетить, але я думаю, що в парі «Зоря» - «Мольде», український клуб не буде фаворитом.
- Останнім часом у донецького «Шахтаря» проблеми з легіонерами, а попереду - Ліга Чемпіонів. Чого очікувати?
В мене є дуже серйозне переконання, що «Шахтар», наразі, живе в режимі «День у день». Максимум на тиждень вперед. Тобто рішення, що «Шахтар» буде базуватися у Києві, а грати у Львові – прийняли вчора. На мою думку, про Лігу Чемпіонів у «Шахтарі» не дуже сильно замислюються. Оскільки все залежить від того, що відбувається у нас в країні і під це потрібно підлаштовуватись. Наразі цю тему обговорювати рано. Це буде вересень. А у нас попереду - ще цілий серпень.
- У «Металіста» також є певні проблеми з легіонерами (Не повернулись зі зборів Соса, Крістальдо, Гомес, Бланко – Ред.). Як харків’яни можуть виступити у Лізі Європи?
- Якщо цих гравців не буде – «Металіст» перетворюється в аутсайдера не тільки Ліги Європи, але й в Україні. У «Металіста» немає довгої лави запасних. От скажімо, «Шахтар», продемонстрував свою глибину складу. Він зміг виставити на поле гравців, які були дуже дієздатними, не зважаючи на відсутність шести гравців. І склад, як ви бачили, дуже хороший. У «Металіста» ж такого немає. Я дуже хвилююсь за харківський клуб і сподіваюсь, що вони, все ж таки, зуміють вирішити питання з футболістами. Проблема лишу у Сході. Ніхто не хоче летіти на Схід України, бо це на кордоні з війною.
- Руслан Ротань нещодавно покинув «Дніпро», але й не підписав контракт з «Рубіном». Які можуть бути варіанти?
- Вчора повинна була відбутись розмова Ротаня з керівництвом «Дніпра». Я вважаю, що там усі питання повинні були вирішити. Але я можу сказати лише одне, - зважаючи на нинішню кадрову ситуацію, - футболістами не розкидаються. Бо можна футболіста відправити, а потім не знайти йому заміни.
- Які прогнози щодо гри «Динамо» з Сергієм Ребровим на чолі?
- Я дуже вірю в Сергія Реброва. Я вважаю, що він розумник. Однак, поки йому не вистачає тренерського досвіду. Але мені здається, що він підбирає дуже хорошу команду, маю на увазі тренерський штаб. Ми докладемо максимум зусиль, щоб йому працювалось на цій посаді комфортно і, що він, врешті-решт, приніс користь клубу. Я в нього вірю, не зважаючи на невдалий матч за Суперкубок. Можливо, ми занадто багато хочемо від нього, особливо дивлячись на перемогу в Кубку країни. Здалось, що повернулись великі часи київського «Динамо». Ми ще тоді попереджали: «Хлопці, почекайте. Це всього лиш один трофей. Так, зачекались, але…». Все має відбуватись системо і поступово. Я дуже сподіваюсь, що Сергію вдасться вибудувати не лише першу команду, але й всю динамівську вертикаль.
Розмовляв
- Олександр Ушаков