Проаналізувавши для «СЕ» матч за Суперкубок України між «Динамо» і «Шахтарем», експерт «СЕ» Ігор Костюк закликав не робити поспішних висновків за підсумками дебютної зустрічі сезону.
- Чи виправдав свій високий статус поєдинок за Суперкубок України?
- Мені здається, поєдинок вдався. Всі 90 з гаком хвилин команди тримали глядачів у напрузі. Хоча, за великим рахунком, не варто було очікувати від «Динамо» і «Шахтаря» якогось видовищного та феєричного футболу. Сезон ще не стартував, це була всього лише перша гра після тривалої перерви. Крім того, не варто забувати про те, що країна переживає дуже непростий період, що, природно, не може не позначатися на гравцях. В цілому, футбол був більше раціональним - після феєрії на чемпіонаті світу не вистачало видовищності.
- Чи стала для вас несподіванкою гра «Шахтаря», адже «гірники» недорахувалися напередодні шести гравців?
- Перед матчем багато фахівців записали «Динамо» в фаворити цього протистояння. Мовляв, «Шахтар» не дорахувався своїх лідерів, навряд чи зможе на рівних протистояти команді Сергія Реброва. Проте, донеччани і без футболістів, що покинули клуб, завжди були дуже зіграні. Звичайно, після перемоги киян у національному кубку почалися розмови про припинення гегемонії «Шахтаря», але підопічні Мірчі Луческу в черговий раз довели - незважаючи на всі наявні проблеми, вони залишаються добротним колективом. Матч був рівним, а столична команда програла, насамперед, через свої помилки в обороні.
- Чи не здалося, що «Динамо» підходить до старту сезону не в оптимальних кондиціях?
- Мені здається, поки що не варто поспішати з висновками. Похвально вже хоча б те, що головний тренер «Динамо» не боїться довіряти молоді - в матчі такого високого рівня в основі вийшли Владислав Калитвинцев і Сергій Рибалка. Думаю, це правильний крок. Не потрібно по одній грі спускати на тренера всіх собак - фахівець переживає, нервує. Упевнений, у нього все вийде.
- Чи здатний «Шахтар» в нинішньому складі зберегти чемпіонський титул?
- Не поділяю думки скептиків, що поспішили було списати «Шахтар» з рахунків. Навіть без футболістів, котрі покинули команду, в донеччан дуже солідний склад. Крім того, не виключаю, що ті,хто погарячкував, незабаром повернуться назад. Не сумніваюся, що в новому сезоні боротьба за золоті медалі буде ще гострішою, ніж у минулому.