Колишній нападник київського «Динамо» Олег Саленко в інтерв’ю 1927.com.ua прокоментував гру «біло-синіх» в матчі за Суперкубок, оцінив готовність гравців до сезону та моральність вчинку Олега Блохіна, котрий вимагає компенсацію за дострокове розторгнення контракту.
— Матч за Суперкубок виправдав свій статус?
— Це був довгоочікуваний матч після перерви та Чемпіонату світу. Думаю, ми очікували більш різкої та інтенсивної гри, але команди не змогли продемонструвати такий футбол, хоча й напруга була присутня. Зате, ми змогли побачити гру в центрі поля та оцінити, хто з гравців фізично готовий до чемпіонату.
— «Гірники» змогли здивувати?
— В них злагоджена гра та одні гравці легко замінюють інших, зараз вони ще кількох повернули. Але якість футболу залишає бажати кращого. Футболісти показують дійсно хороший футбол, коли вони фізично та психилогічно готові, а тут – не склалось.
— В «Динамо» ж теж були відсутні гравці основи…
— Так. Саме тому «дали дорогу молодим» і середина поля вийшла українською. Але тут, що дивно, молодим хлопцям не вистачає фізичних сил. Є над чим попрацювати.
— По цій грі можна судити, в яких кондиціях наразі перебуває «Динамо?
— Можна судити по гравцях - в яких вони перебувають кондиціях. Було видно, що останні двадцять хвилин вже деякі почали «ходити пішки» по полю і необхідні були заміни. Це дуже актуально, адже через чотири дні, розпочинається чемпіонат, від якого дуже багато очікувань.
— Як оціните гру «біло-синіх» в захисті?
— Проблеми в киян в захисті потрібно вирішувати в першу чергу. Перший гол: двох захисників «зносить» один нападаючий. Такого не повинно відбуватись. Перший одразу повинен його зупиняти. Другий гол: два гравці в штрафному майданчику біжать повз м’яч. Це ще грубіша помилка. Тому потрібно це все аналізувати та робити висновки, бо сучасний футбол вимагає жорсткості в захисті. А середини поля в «Динамо», конкретних двох гравців, немає. Необхідно награвати когось, бо на наступний матч навіть не зрозуміло, хто вийде на цих позиціях, чесно кажучи.
— Хто боротиметься за чемпіонство?
— В цьому чемпіонаті всі умови є для «Дніпра». В інших командах – одні гравці приходять, інші – йдуть.
— Трансфер Ідейє – вагома втрата для «Динамо»?
— Ні. Я розмовляв раніше з тренерським складом, з Сергієм Ребровим, і в них така позиція: якщо гравець не хоче грати, його відпускають. В команді немає явних лідерів та аутсайдерів. Потрібно повертати динамівський дух. Тому втратити одного-двох гравців не суттєво: вони ж не зірки світового рівня...
— Команду потрібно підсилювати?
— На даний момент не потрібно ніяких підсилень. Це можна зробити за рахунок своїх футболістів. Перші пів року грати своїм резервом, а вже потім – заповнити пробіли, якщо вони будуть.
— Тобто, ще один кваліфікований нападник «Динамо» не потрібен?
— Якщо купувати, то вже супер-форварда. 30-40 мільйонів євро. Він відразу буде грати, але я таких, поки, не бачу. А звичайний форвард, не супер-зірка, теж буде адаптовуватись довго, тому немає сенсу в подібних трансферах. Нехай свої виходять та грають.
— Чи доцільно Олегові Блохіну вимагати компенсацію від «Динамо»? Не з точки зору документації, а саме з моральних позицій?
— В футболі, коли справа торкається великих грошей, і в УЄФА, і в ФІФА, як ми бачимо, моральні позиції відходять на задній план. Є контракт, і є гроші. Для того й підписуються такі документи. Зараз всі гравці та тренери, а Блохін – тренер європейського рівня, подають позови до УЄФА, для того щоб відстояти свої інтереси. А УЄФА чи ФІФА, в свою чергу, вирішують справу на їхню користь, якщо вони мають потрібний пункт в контракті. Моральні звичаї тут вже ні до чого. Потрібно думати до того, як підписуєш контракт. Я спілкуюся з іспанською, німецькою та російською пресою, - в подібних ситуаціях, не важливо хто знімає тренера, - все повністю виплачують тому, хто позивається.
Розмовляв – Микола Тимощук