Мірча Луческу: «Постараюсь виграти чемпіонат»

Футбол України 27 Липня, 08:39
Наставник «гірників» розповів про те, як криза може вплинути на підготовку команди та поділився своїми очікуваннями від нового сезону.

Як криза може вплинути на підготовку команди?

– З точки зору організації заходів – дуже складна ситуація. Сподіваюся, наші гравці дуже розумно і відповідально поставляться до цього питання і зрозуміють, що в такий важкий момент потрібно проявити максимально позитивний настрій і допомогти іншим пережити труднощі. Дуже легко сказати: «Мені страшно, я не хочу тут більше перебувати, тому їду». У такому разі ми кидаємо місцевих жителів напризволяще, а я цього не хочу. Так, залишитися набагато складніше. Але ми зобов'язані продовжувати створювати позитивну атмосферу для вболівальників і всіх тих, хто опинився в складній ситуації. Ми повинні робити свій внесок, бути оптимістами, справжніми спортсменами. Адже люди працюють у різних умовах! І тим, хто нас любить, ми повинні щось давати натомість. Тому я намагаюся достукатися до їхніх сердець, щоб вони відреагували почуттями.



Чого ви очікуєте від наступного чемпіонату?

– Насамперед, я постараюся виграти чемпіонат. У нас для цього є футболісти і всі умови, плюс командний талант наших виконавців. Але ми хочемо почати його на більш високому рівні, ніж минулого сезону. Тому що наші суперники вже не будуть в спокійному, розслабленому стані – неважливо, це київське «Динамо» або будь-яка інша команда. Це будуть матчі під постійним тиском. І в таких умовах я хочу побачити характер моїх футболістів. Тому що якщо ми виграємо цей чемпіонат у таких складних умовах, то ми – велика команда. Здача цього іспиту стане серйозним випробуванням. Це велика можливість для нас як для команди із сильними характером, талановитими виконавцями. Якби я думав, що ми не виграємо, я б тут не затримався. Але я хочу виграти!