Валентин Полтавець: «У боротьбі за чемпіонство головним претендентом є «Дніпро»

Футбол України 28 Липня, 12:50
Екс-футболіст дніпропетровського «Дніпра» та одеського «Чорноморця» Валентин Полтавець поділився із «Футбол 24» враженнями від 1 туру УПЛ.

Екс-футболіст дніпропетровського «Дніпра» та одеського «Чорноморця» Валентин Полтавець поділився із «Футбол 24

»

враженнями від 1 туру УПЛ.

- Взагалі, добре, що почали сезон, -

каже Валентин Миколайович.

– Як на мене, футбол – це один із кроків до мирного життя країни. Тому, початок національного чемпіонату є дуже важливим фактом.

- «Олімпік» розгромно програв «Чорноморцю». Дебютант УПЛ є головним претендентом на виліт із еліти?

- Не секрет, що для команд, які підвищуються у класі, першочерговим завданням є збереження прописки. І до 1-го туру було зрозуміло, що «Олімпік» боротиметься за виживання. Стосовно самої гри, то попри поразку 4:0, донеччани справили приємне враження.

- «Металіст» із мінімальною перевагою переміг «Зорю» (2:1). Харків’ян, зважаючи на кадрові проблеми, можна ще називати фаворитом чемпіонату чи радше міцним середняком?

- Якщо проаналізувати втрати наших грандів, то у боротьбі за чемпіонство я би головним претендентом назвав «Дніпро». «Шахтар» втратив легіонерів. Думаю, через місяць вони повернуться. Але який буде мікроклімат в команді… Хоча, останні ігри показали, що у «гірників» усе гаразд. Побачимо, як буде далі. На третьому місці у чемпіонській гонці я би поставив «Динамо», а на четвертому місці – «Металіст».

- Наскільки реально Сергію Реброву із «Динамо» зачепитися за Лігу чемпіонів?

- Я і в минулому сезоні говорив про те, що Сергію Реброву спершу потрібно налагодити мікроклімат в команді, який руйнувався упродовж останніх років. Існує дисбаланс між легіонерами і місцевими футболістами. Знайти золоту середину Реброву буде непросто. У нього в команді є хороші легіонери та хороші українські футболісти. Якщо він знайде баланс між ними, то «Динамо» може поборотися за чемпіонство. Бажаю Сергію успіху. У нього є хороший досвід, він працював в Туреччині, Англії. Можна сказати, що Ребров використовує у роботі передові технології.

- З-поміж команд другого ешелону у кого найкращі шанси пробитися в Лігу Європи?

- Якби у країні був спокій і усі команди грали домашні матчі проводили у своїх містах, то я би поставив на «Зорю». А так, усі ігри проводити на виїзді дуже складно психологічно. Те, що відбулося у Полтаві, накладе свій відбиток на команду. Фінансова ситуація в країні позначилася на добробуті «Чорноморця», футболісти просто розбіглися. Але хтось із цих команд вистрелить. Зумисне не називаю донецький «Металург». По великому рахунку я в нього не вірю. Чому? Із року в рік вони запрошували легіонерів, мали хороше фінансування. Але найбільшим досягненням було четверте місце. В цьому році «Металург» буде 6-7-м. А ось та трійка – «Зоря», «Ворскла», «Чорноморець» побереться за п’яте місце.