Нападник «Чорноморця» 1990-х років Іван Гецко прокоментував найцікавіші події першого туру прем'єр-ліги.
- Яке враження справив на вас стартовий тур української прем'єр-ліги?
- Дебютний футбольний уїк-енд вийшов досить передбачуваним. За великим рахунком, мені вдалося вгадати результати практично всіх матчів. Старт чемпіонату, це, звичайно, здорово, але з іншого боку незрозуміло, для кого грають ряд команд, вимушених виступати поза рідного дому. Думаю, цим, напевно, і пояснюється те, що футбол у виконанні багатьох залишав бажати кращого.
В цілому, тур більше розчарував, чим приємно здивував. Так, не найкращим чином виглядає чинний чемпіон «Шахтар». Поки не видно, чим буде брати «Динамо», яке традиційно вважається фаворитом. Щодо «Дніпра», то ця команда хоч і показує стабільність, все одно поки що не вражає. Видно неозброєним поглядом, що всі клуби поки занадто далекі від своїх оптимальних кондицій.
- Тим не менш, це не завадило «Чорноморцю» відвантажити дебютанту прем'єр-ліги донецькому «Олімпіку» чотири м'ячі...
- Рівень новачка, на мій погляд, просто не відповідає еліті українського футболу. Відразу видно, що по своєму класу «Олімпік» нагадує середнячка першого дивізіону. Нічого серйозного я так і не побачив.
- А як же президент клубу Владислав Гельзін, що вийшов на поле, щоб ділом допомогти своєму колективу?
- Чесно кажучи, мені незрозуміло це рішення власника команди. Потрібно чітко розуміти, для чого ти тримаєш клуб - особисто для себе чи все-таки для розвитку футболу. Я був вкрай здивований вчинку президента «Олімпіка». У складі донеччан і без того грало чоловік шість з числа тих, хто виглядав нормально, а після виходу на поле Гельзіна їх залишилося на одного менше. На цьому тлі «Чорноморець» просто глумився і знущався над суперником. Мені здається, що коли «Олімпік» перетнеться з українськими грандами, ми побачимо, щонайменше, сім-вісім голів. Вже краще було б проводити турнір без колективу, який виступає виключно для «галочки». Що стосується «Чорноморця», то з таким підбором виконавців одесити цілком можуть поборотися за бронзові медалі чемпіонату. Хочеться вірити, що у Романа Григорчука вийде об'єднати хороших футболістів в єдине ціле. Тим більше, що з подібним він стикався не раз.
- Налагодити гру різношерстого колективу належить і Володимиру П'ятенко, чий донецький «Металург» так і не зміг знайти контраргументи проти «Дніпра». Як думаєте, яка доля чекає донеччан у новому чемпіонаті?
- Мені здається, що по ходу сезону у другої команди Донецька можуть виникнути великі проблеми. Більше того, я навіть не став би називати «Металург» в числі претендентів на путівку в єврокубки.
- Непоказно виглядала проти «Динамо» і «Ворскла», яка ще зовсім недавно ледь не відібрала очки у киян. Погана гра полтавчан пов'язана із загибеллю президента клубу Олега Бабаєва?
- Думаю, так. Для команди це був колосальний шок. Про що говорити, якщо під час хвилини мовчання в очах у багатьох виднілися сльози. Думаю, в цей вечір полтавці думали явно не про футбол - кожен розумів, що це велика втрата для українського футболу.
- «Зоря» так і не зуміла розжитися очками в матчі проти «Металіста». Свою роль зіграла участь команди в поєдинку Ліги Європи?
- Правду кажучи, був упевнений, що зігравши дві зустрічі в єврокубках, луганчани отримають необхідну ігрову практику і до старту чемпіонату будуть готові краще «Металіста». Мені здавалося, що малою кров'ю здолавши албанська «Лячі», «Зоря» дасть справжній бій харків'янам. У підсумку, підопічні Юрія Вернидуба не відновилися повною мірою і це, однозначно, позначилося на результаті. Що ж, залишається сподіватися, що найближчим часом у «Зорі» зроблять всі необхідні для майбутніх успіхів висновки.
- Чим пояснюєте гольову феєрію в Ужгороді, де на двох команди забили чотири м'ячі?
- У передматчевому прогнозі я ставив на перемогу «Карпат», які на відміну від «Говерли» можуть похвалитися стабільністю. Підсумкова нічия пояснюється досить просто - обидві команди приблизно рівні і переслідують десь схожі цілі. Так що, в цьому результаті не бачу нічого дивного.