Сергій Пшеничних: «Матч з «Динамо» точно викличе ажіотаж»

Динамо Київ 2 Серпня, 08:31
Захисник «Металіста» Сергій Пшеничних розповів прес-службі ПЛ про першу перемогу у сезоні та про очікування гри з «Динамо».

– Сергію, розпочинається другий тур Чемпіонату ПЛ, а вже такий матч. Як гадаєш, він може дати підстави говорити про готовність обох команд до сезону?

– Напевно, не на сто відсотків. Можливо, якщо команди форсують підготовку, тримаючи у голові необхідність стартувати в єврокубках, тоді висновки більш доречні. І ми, і кияни будемо брати участь у Лізі Європи, проте до неї ще є певний час. З іншого боку, календар знали всі заздалегідь, і був час підготуватись. Проте моя думка полягає у тому, що всі лише знаходяться на шляху до оптимальної форми.

– Які висновки гравці «Металіста» зробили по грі із «Зорею»? Чим задоволені, а що прагнете покращити?

– Перш за все, гріє душу результат. Розпочати з перемоги вкрай важливо. Говорячи про саму гру, потрібно зменшувати кількість помилок в обороні, розібратись, чому пропустили, чому давали луганцям інші можливості. В атаці створили достатньо багато моментів. Якщо так буде і надалі, то їх треба просто реалізовувати.

– Була нагода подивитись ігри «Динамо» на початку сезону?

– У першому турі ми з киянами грали в один день – тому такої можливості не було. А от у поєдинку за Суперкубок звернула на себе відсутність окремих легіонерів, які брали участь у світовому чемпіонаті. Хтось ще не відновив форму, комусь дали відпочити. Тому шанс з’явився у молодих гравців. Можливо, це і стане певною перевагою для суперників киян, тобто на користь нам. Проте яким не буде склад «Динамо», від цього статус матчу не знизиться. Гра точно викличе ажіотаж.

– У цьому році «Металіст» і «Динамо» пережили зміну наставників з невеликим інтервалом. Чи є у зв’язку із цим між командами щось спільне?

– Схожим є те, що зміна курсу в обох команд не може бути кардинальним, адже і Ігор Рахаєв, і Сергій Ребров тривалий час працювали у структурі клубів, допомагали колишнім тренерам. Тож ми насправді знаходимось у подібному становищі.

– Перший тур показав, що у «Металіста» достатньо гравців руйнівного плану і обмаль тих, хто може загрожувати чужим воротам…

– Загалом це дивувати не може, оскільки вся четвірка футболістів, яка не приїхала, головним чином і була орієнтована на атаку. Їх нам сьогодні не вистачає.

– А чи є від них звістки? Який шанс, що ми дочекаємось їхнього повернення?

– Надія, мабуть, невелика, але є. Переважно з преси дізнаюсь, що вони наполягають на тому, щоб «Металіст» віддав цих виконавців в оренду або взагалі продав. Про бажання повернутись я не чув.

– Тим не менше, інші аргентинці, а також бразильці працюють в Україні…

– Все залежить від людини. Кожен має право на свій вибір. Ми вдячні тим легіонерам, які продовжують перебувати з командою, незважаючи на складні часи для нашої країни.

– За таких умов деякі тактичні переміщення були несподіваними. Наприклад, наскільки експромтом можна вважати переведення Марсіо Азеведо до півзахисту і твою взаємодію з ним на лівому фланзі?

– Точно можу сказати, що заздалегідь, під час навчально-тренувальних зборів, такий варіант не награвався. Особисто для мене нічого несподіваного не відбулось, тому що і у центрі захисту, і на фланзі грав постійно. Азеведо також не випадково був висунутий вперед, адже він радо підключається до атаки Є у нього така жилка – і пройти до чужих воріт, і завдати удар. Гадаю, йому така роль також до вподоби, якщо доведеться грати у середині поля у майбутньому.

– Зрозуміло, що тренер пізніше визначить склад на гру. Однак чи варто очікувати змін у порівнянні з тим, що глядачі побачили у Запоріжжі?

– Одна-дві – такий варіант я не виключаю. Навряд чи відбудеться більш серйозна перебудова.

– Ми вже згадували про єврокубки. Вже думаєте про новий старт?

– Перш за все, всі думки про Чемпіонат України. На Лігу Європи, звісно, очікуємо, проте поки що не знаємо приблизного кола наших можливих суперників. Але інтерес зростатиме вже найближчими днями, коли відбудеться жеребкування.

– Чи поставлене перед «Металістом» завдання на сезон?

– Наш президент висловив бажання, щоб ми знову боролись за призові місця.