Стефан Решко: «Український спорт має оголосити бойкот терористичній Росії!»

Динамо Київ 3 Серпня, 12:28
Колишній капітан київського «Динамо» Стефан Решко висловив свою позицію щодо терористичної агресії Росії на сході України.

«

Україні потрібно брати приклад з Європи. Нідерланди втратили менше двохсот громадян, а їх спорт повстав. Від куль російських терористів загинуло значно більше українців, перед цим росіяни у нас вкрали Крим, а спортивні функціонери мовчать. Вони просто заховали голови в пісок. На нас плюють, а ми мовчимо. Я в шоці від такої пасивності!

Український спорт давно повинен був заявити про свою тверду і рішучу позицію щодо терористичних дій Росії. Де лист Путіну від наших спортсменів?! Кажу ж: я в шоці від такої пасивності! Спортсмени, тренери та функціонери повинні оголосити бойкот агресору! Коли, як не тепер?! Ось британці, голландці і німці погрожують, що не поїдуть на чемпіонат світу до Росії. Якщо те ж саме зроблять і інші країни, то ФІФА потрапить в глухий кут і буде змушена відібрати у Росії право бути країною-господаркою ЧС.

Свою рішучу позиції повинна висловити і Федерація футболу України, так як це спорт номер один в нашій країні. На жаль, керівники футболу мають виправдання і кажуть, що футбол - поза політикою. Така позиція їм вигідна. Але сьогодні футбол не може бути поза політикою, бо окупант проник в Україну і не дає спокійно жити спортсменам і вболівальникам! Окупант спотворює нашу територію, а спорт мовчить. Ганебну пасивність проявляють всі структури України, в тому числі і Національний олімпійський комітет. Чому Сергій Бубка вибрав позицію: моя хата скраю, я нічого не знаю?! Він мені нагадує Ріната Ахметова, який сховався в Києві, коли його улюблений Донбас знищують.

Бубка теж родом з Донецька і міг би активніше захищати інтереси своїх земляків. Невже не можна на весь світ оголосити, що українські спортсмени не будуть брати участь у всіх змаганнях, які проходять на території Росії, тому що ми не хочемо виступати на території країни-агресора?!

Таким чином ми б змусили прокинутися зомбованих росіян. Виходить, ми вимагаємо рішучих дій від Європи, а самі спимо... Вставайте спортсмени! Ви можете стати інструментом натиску на Росію. Ветерани футболу давно чекають, коли функціонери до них прийдуть і попросять підписати лист, в якому ми засуджуємо дії Путіна. Ви ж бачите, як Росія використовує відомих людей у своїй пропаганді. Чому ж українські спортсмени-зірки мовчать? Тому що ніхто з функціонерів не ініціює повстання. Спортивні чиновники навіть в такий відповідальний момент поховалися по своїх кабінетах, заробляють гроші і чекають, що все налагодиться без їх участі. Патріотизм на нулі! Кожен дбає про свою шкуру», -

цитує заяву Решка в інтерв'ю газеті «Експрес» dynamo.kiev.ua

.